2024.05.18. 17:08

Fehérvár FC-DVTK: hazai bukás

A labdarúgó NB I 33. fordulójában Fehérvár FC – Diósgyőri VTK mérkőzést rendeztek szombaton, 17.45-től.

Lund (pirosban) hetek óta jól teljesít a DVTK csapatában

Fotó: NSO/Kovács Péter

A Fehérvár FC – Diósgyőri VTK mérkőzés végeredménye: 0-0
----
101. perc: Vége a mérkőzésnek. A Fehérvár FC a döntetlennel lecsúszott a dobogóról.
----
99. perc: Gradisar lőtt a kapu fölé.
----
98. perc: Még tart a meccs.
----
95. perc: Stefanelli lőtt a kapu fölé.
----
92. perc: A hazai találat nem megadása után a fehérvári drukkerek papír poharakat dobálnak a pályára.
----
90. perc: Öt perc hosszabbítás következik.
----
90. perc: Christensen jobbról tette a kapu elé a labdát, a berobbanó Serafimov ugyan a hálóba lőtt, de lesállás miatt nem ítélt gólt a játékvezető.
----
89. perc: Spandler helyett Tóth T. a pályán.
----
88. perc: Klimovich lövésénél mentettek a hazaiak.
----
86. perc: Hazai tűzijáték után tisztázott a vendég védelem.
----
84. perc: Kampetsis lőtt a kapu fölé.
----
80. perc: Az utolsó vendég csere, Pernambuco helyett Kampetsis a pályán.
----
78. perc: Pernambuco szabadrúgása suhant ki a pályáról a léc fölött.
----
77. perc: Spandler is sárgát kapott.
----
76. perc: Katona helyett Pető állt be.
----
74. perc: Gradisar lőtt a jobb kapufa mellé.
----
72. perc: Csongvai szabadrúgása kerülte el néhány centivel a vendég kapu bal alsó sarkát.
----
71. perc: Csere a vendégeknél, Gera helyett Baco jött be.
----
70. perc: Chorbadzhiyski kapott sárga lapot.
----
69. perc: Feuillassier esett el a hazai 16-oson belül, a játékvezető nem látott okot a közbeavatkozásra.
----
68. perc: Katona lövése kerülte el a diósgyőri kapu bal alsó sarkát.
----
67. perc: Folytatódik meccs.
----
66. perc: Kettős csere a DVTK-nál, Jurek helyett Feuillassier, Szabó L. helyett Edomwonyi folytatja.
----
65. perc: Schön ápolása miatt áll a játék.
----
63. perc: Jurek kapott sárga lapos figyelmeztetést.
----
60. perc: Schön remek elfutása után pompás passzt adott Karamokónak, utóbbi 7 méterről a kapu mellé küldte a lasztit, ziccerben.
----
59. perc: Szabó L. lőtt a kapu fölé.
----
58. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Sigér helyett Gradisar, Bese helyett Stefanelli állt be.
----
57. perc: Gergényi is sárgás lett, mert földhöz vágta a labdát.
----
53. perc: Szabó L. is besárgult, mert felvágta Gergényit.
----
52. perc: Katona lőtt balról a bal kapufa mellé.
----
51. perc: Bényei lövése vágódott le egy hazai játékosról.
----
49. perc: Gera kapott sárga lapot.
----
46. perc: A szünetben egy csere volt, Szatmári helyett Chorbadzhiyski állt be.
----
18.52: Megkezdődött a második játékrész.
----
45+7. perc: Vége az első félidőnek.
----
45+4. perc: Pernambuco elfutása után Bényei elé talált, utóbbi lövése egy hazai játékosban akadt el.
----
45+2. perc: Karamoko bukott fel Lundban, a diósgyőri játékos sárga lapot kapott.
----
45+1. perc: Sigér lövését tenyerelte ki Odyntsov, remek mozdulattal.
----
45. perc: Hét perc hosszabbítás következik.
----
45. perc: Gera 17 méterről eleresztett, a kapu jobb alsó sarkára tartó lövését fogta meg Tóth B.
----
44. perc: Christensen lőtt 20 méterről a jobb alsó sarok mellé.
----
40. perc: Stephen balról eleresztett lövése kerülte a hazai kapu bal oldalát.
----
38. perc: Folytatódik a mérkőzés.
----
34. perc: A játékvezető a füst miatt félbeszakította a meccset.
----
33. perc: Fehér ruhás ,,vegyvédelmisek" jelentek meg a hazai ultra szektor alján, ahol kék és piros füstgránátokat gyújtottak meg.
----
26. perc: Sigér húzott el a jobb oldalon Pernambuco mellett, jól adott középre, Karamoko pedig Szabó L.-t elnyomva, 4 méterről a kapu bal alsó sarkába fejelt. A VAR szoba jelzése alapján a játékvezető visszanézte videóról az esetet, és Sigér lesállása miatt, gól helyett, a DVTK javára ítélt szabadrúgást.
----
24. perc: Jurek jobboldali szabadrúgása után Klimovich csúsztatta meg fejjel a labdát, de egy hazai játékosról kifelé perdült a labda.
----
21. perc: Pernambuco kapu elé ívelt labdája lett hosszú Jureknek.
----
14. perc: Schön lövése talált el egy fehér mezes vendégjátékost.
----
11. perc: Csongvai sérülése miatt áll a játék, akit Klimovich rúgott meg. Utóbbi sárga lapot kapott.
----
10. perc: Jurek lövése pattant vissza Spandlerről.
----
7. perc: Karamoko lövésébe lépett bele egy vendég védő.
----
17.45: Megkezdődött a mérkőzés.
----
Mivel a DVTK fanatikusai a két héttel ezelőtti, az Újpest FC otthonában elszenvedett 7-0-s vereség után úgy döntöttek, hogy az utolsó két fordulóban nem képviseltetik magukat a piros-fehérek meccsein, a fehérvári vendégszektorban mindössze öt-hat tucat DVTK fanatikus várja a kezdést.
----
Az előző fordulóban a Fehérvár FC a Debreceni VSC vendégeként 1-0-ra kikapott, a DVTK hazai környezetben 2-0-ra győzött a már bajnok Ferencvárosi TC ellen.
----
A két csapat ebben az évadban kétszer találkozott egymással, 2023. október 28-án, Fehérvárott, a hazaiak nyertek 4-0-ra, 2024. február 24-én, Diósgyőrben pedig a DVTK visszavágott, és ugyancsak 4-0-s győzelmet aratott.
----
Ez lesz a két csapatnak a 79. egymás elleni találkozója az NB I-ben, az eddigi meccsek közül 43-szor fehérvári győzelem született, 10-szer volt döntetlen, a Diósgyőr 25 alkalommal diadalmaskodott. A fehérvári együttes pályaválasztása mellett megrendezett 39 élvonalbeli bajnoki közül 25-öt a Fejér vármegyei gárda nyert, 6-szor volt pontosztozkodás, a piros-fehérek 8-szor tudtak győzni.
----
Fehérvár FC – Diósgyőri VTK 0-0
Székesfehérvár, 5902 néző. V.: Karakó (Bornemissza, Szalai).
Fehérvár FC: Tóth B. – Serafimov, Spandler, Gergényi – Bese, Csongvai, Sigér, Schön – Christensen, Karamoko, Katona. Vezetőedző: Bartosz Grzelak.
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Gera, Lund, Szatmári, Bokros, Stephen – Jurek, Bényei, Klimovich, Pernambuco – Szabó L. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Csere: Szatmári helyett Chorbadzhiyski a 46., Sigér helyett Gradisar az 58., Bese helyett Stefanelli az 58., Jurek helyett Feuillassier a 66., Szabó L. helyett Edomwonyi a 66., Gera helyett Baco a 71., Katona helyett Pető a 76., Pernambuco helyett Kampetsis a 80., Spandler helyett Tóth T. a 89. percben.
Sárga lap: Klimovich a 11., Lund a 45+2., Gera a 49., Szabó L. az 53., Gergényi az 57., Jurek a 63., Chorbadzhiyski a 71., Spandler a 77. percben.