Hajdú-Bihar

2012.09.09. 18:06

Tanévnyitó ünnepi szenátusi ülés az egyetemen

Tudatában vannak az ország nehéz helyzetével, ami a felsőoktatás működési zavarát vetíti előre - mondta a rektor.

Tudatában vannak az ország nehéz helyzetével, ami a felsőoktatás működési zavarát vetíti előre - mondta a rektor.A Debreceni Egyetem sem tudja függetleníteni magát az országban zajló változásoktól, de úgy vélik, ha megtalálják a kitörési pontokat, jó esélye van a kormány által nyújtott kiemelt intézményi támogatás elnyerésének - fogalmazott Dr. Fábián István rektor a vasárnapi tanévnyitó ünnepi szenátusi ülésen a Főnix Csarnokban. A Debreceni Egyetem célja nem kevesebb, mint kiemelt felsőoktatási intézménnyé válni.

A 2012-13-as tanévben 8514 hallgató adott bizalmat az egyetemnek - hallhattuk -, s a rektor kiemelte, az államilag finanszírozott helyek csökkenése miatt sokuknak újra kellett gondolniuk, hogyan folytassák tanulmányaikat, vagy meglehet, többeket még most is kételyek gyötörnek. De a személyes és az ország jövője szempontjából is a legjobb döntés a diploma megszerzése, hiszen lényegesen jobb az esélye az elhelyezkedésnek, valamint a minőségibb életnek általa. Kósa Lajos polgármester nyugtázta, a száz éve alapított intézmény erősödik, amiért köszönet az oktatói gárdának és természetesen a hallgatóknak. Az egyik kitörési pont épp a felsőoktatási intézmények minőség alapú differenciálása, a többi a racionalizált működés és az együttműködés lehet.

Használjanak ki minden lehetőséget, hogy felvértezzék magukat az egyetem utáni életre - mondta a rektor.

A diploma értékét nem az oklevél, hanem a megszerzett tudás adja - közölte az elsős hallgatókkal Dr. Fábián István rektor a vasárnapi tanévnyitón. Majd kijelentette, az intézmény e tanévtől kiemelt figyelmet fordít a sporttehetségek gondozására. Az esemény díszvendége, José Manuel Leceta, a European Institute of Innovation and Technology igazgatója arról beszélt, hogy a hazai tudósok bizony nem gyakran szereznek „hatalmat” a tudással, talán ha az általuk tudásháromszögnek nevezett módszerel segítenek, ez változik. A módszer lényege a felsőoktatás, a kutatásfejlesztés és az üzleti élet együttműködése. Kósa Lajos, Debrecen polgármestere utalt az egyetem sikertörténetére, amelyet a város fejlesztéseivel, új létesítményeivel támogat, segít a versenyképesség növelésében.

HBN

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!