2024.08.17. 15:45
Utazni készül? Ezekre nagyon figyeljen a nyaralós posztoknál
Egész évben ezekre a napokra várunk, nem csoda, ha szeretnénk megosztani az utazási élményeinket másokkal is. Érdemes azonban megfogadni néhány jó tanácsot, mielőtt az internetet elárasztjuk a nyaralásunk képeivel.
Gondoljuk át előre, melyik fotónk vállalható az ismerőseink előtt
Fotó: Illusztráció / Shutterstock
Íme, néhány szempont, amit jobb, ha figyelembe veszünk, amikor a világ elé tárjuk a fotóinkat:
1. Hirtelen felindulásból
Sokan rögtön a fotó ellövése után posztolnak, azonban érdemes várni kicsit. Néhány óra elteltével már másképp tekintünk a képekre, és nagy valószínűséggel csak azokat tesszük ki, amik tényleg jól sikerültek.
2. Bali vagy Balaton
Nem szükséges a nyaralás helyét a posztokhoz adni, főleg, ha éppen az a célunk, hogy egy picit eltűnjünk a világ elől, és igazán kikapcsolódjunk. Ráadásul így elkerülhetjük, hogy egy szintén ott pihenő ismerősünk találkozóra invitáljon.
3. Fontos a láthatóság
Gondoljuk át, kit avatunk be az utazásunk részleteibe. Állítsuk be a tartalmaink láthatóságát, így elkerülhetjük, hogy a munkatársaink, a főnökünk, a távoli rokonok és ismerősök is mind belelássanak a magánéletünk részleteibe.
4. Kukucs!
Zsúfolt vízparton, szervezett túrák és városnézések során fényképeinken idegen személyek is megjelenhetnek. Vegyük figyelembe a személyiségi jogokat! Nézzünk körül a fotózás előtt, válasszunk olyan szöget, ahol csak mi látszódunk, vagy utólag vágjuk, retusáljuk ki a plusz szereplőket.
5. Óvatosan az értékekkel
Vigyázzunk, mit mutatunk meg az értéktárgyaink közül! A csodás új ékszert, trendi fényképezőgépet és egyéb drágább holmit nem biztos, hogy a nyilvánosság elé kell tárnunk.
6. Bikini és társai
Gondoljuk át, mennyit mutatunk meg magunkból. A fürdőruhás, sokat láttató képek hamar illetéktelenekhez kerülhetnek, emellett olyan ismerőseink elé is, akik előtt nem mutatkoznánk ilyen módon.
7. Kérdés nélkül ne!
Akár családtagokról, akár a párunkról van szó, kérjünk engedélyt a közzétételhez, és válasszuk ki együtt, mi kerüljön ki. Jól gondoljuk meg azt is, hogy milyen jellegű tartalmat posztolunk. A pillanat hevében viccesnek tűnhetnek a kínosabb jelenetek, előnytelen arcok, pózok, a mindennapokba visszatérve viszont ezek zavarba ejtőek lehetnek.
8. Csak mértékkel!
A nyaralás alapvetően nem arról szól, hogy a külvilágnak mutogassuk. A szabadság pillanatait inkább mértékkel tegyük közzé, és a túl sok képválogatás, szerkesztés, és a közzététel percei helyett inkább legyünk jelen.
A gyermekeinkről készülő fotókkal legyünk még körültekintőbbek. Hogy mire figyeljünk az ő esetükben, kiderül a Bors cikkéből.