Helyi gazdaság

2012.06.20. 14:28

Íme, Európa legvonzóbb országa

<strong>Európa</strong> legvonzóbb országa változatlanul Nagy-Britanni, legalábbis a külföldi befektetések mértéke alapján.

Európa legvonzóbb országa változatlanul Nagy-Britanni, legalábbis a külföldi befektetések mértéke alapján.

Tovább növekedett az Európába irányuló külföldi befektetések mértéke 2011-ben, és a projektek száma is jelentősen meghaladta a válság előtti szintet – derül ki az Ernst & Young Európa vonzerejét vizsgáló felméréséből. Az eurozóna gazdasági sérülékenysége ellenére Európa továbbra is nagy vonzerővel bír - írja a vg.hu. A befektetők megítélése szerint Kína után Nyugat-Európa a második, Közép- és Kelet-Európa pedig a harmadik legvonzóbb külföldi működő-tőke befektetési célpont.

Az idén már tizedik alkalommal kiadott éves jelentés a tavalyi év Európába irányuló nemzetközi befektetéseinek az elemzésén, valamint a több mint 800 globális vállalatvezető véleményén alapul, akiket a globális befektetési tevékenység módjainak és színhelyeinek következő évtizedben várható alakulásáról kérdeztek.

Több befektetés

2011-ben Európa szerte 2 százalékkal több (3906) projektet hajtottak végre a befektetők, mint 2010-ben (3757). Még inkább figyelemreméltó, hogy az átlagos projektérték határozottan magasabb volt, mint az előző évben, a külföldi működő-tőke befektetés (Foreign Direct Investment - FDI) következtében létrejött új munkahelyek száma pedig 15 százalékkal nőtt. A legjelentősebb európai befektető továbbra is az USA, ahonnan a befektetések 26 százaléka - szám szerint 1028 projekt – származott, ami a tavalyi adathoz képest 6 százalékos bővülést jelent, és rekordnak számít a felmérés történetében. 

Európa legvonzóbbjai

Európa legvonzóbb országa változatlanul Nagy-Britannia, amely a befektetések 17 százalékát (679 projektet) mondhatta magáénak. A tavalyi ranglista második helyét elfoglaló Franciaországban viszont csak 540 projektre került sor 2011-ben (az előző évi 562-höz képest). Így az 579 projekt helyszínéül szolgáló Németország - ahol az aránylag jó gazdasági teljesítménynek köszönhetően nőtt a befektetések mértéke - megelőzte a rangsorban.

Spanyolországban meglepő módon jelentős mértékben, 62 százalékkal nőtt a projektek száma (+273). A 2010-ben bejelentett külföldi működő-tőke befektetések számát 104-gyel meghaladó érték azt jelzi, hogy a befektetők kedvező lehetőségeket látnak a viszonylag olcsó, ám nagy szakértelemmel rendelkező és magasan képzett munkaerőt kínáló városokban, régiókban.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában