2019.08.23. 09:00
Szavazzanak az Észak Hétköznapi hőseire!
Az igazi hősök köztünk élnek, tartja a mondás. Olvasóinkkal közösen már másodjára szeretnénk ezt bizonyítani, így idén is keressük hétköznapi hőseinket, akik köztünk élnek, és példát mutatnak emberségből, áldozatkészségből, kitartásból.
Pedagógus, egészségügyi dolgozó, önkéntes és egyéb kategóriában vártuk a javaslatokat, és szerkesztőségünk 3-3 jelöltje mellé olvasóink is szép számmal küldtek neveket. Azokat, akik elfogadták a jelölést, bemutattuk az Észak-Magyarországban és portálunkon is, illetve az alábbiakban újra elolvashatják a jelöltekről készült méltatást.
A négy kategória jelöltjei a folytatásban azért „küzdenek”, hogy elnyerjék a hétköznapi hősök címet. A szavazás augusztus 23-án indul, a voksokat az Észak-Magyarországban megtalálható szavazószelvényeken, valamint portálunkon adhatják le. A voksokat szeptember 6-ig várjuk, egy IP-címről naponta egy-egy szavazatot fogadunk kategóriánként. A kategóriák győzteseit értékes díjakkal jutalmazzuk, de a szavazók sem maradnak nyeremény nélkül, közöttük vacsorautalványokat sorsolunk ki.
Ismerjék meg jelöltjeinket, és szavazzanak arról, hogy ebben az évben ki legyen az Észak Hétköznapi hőse!
Önkéntes kategória
Kádasné Balogh Orsolya nem tudja elviselni, ha nyomorúságos helyzetben lát állatokat vagy gyerekeket.
Beláz Viktor 15 éves volt, amikor megalapította a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt Tokaji Alapszervezetét. Nagy álma, hogy a légi mentőknél dolgozhasson, addig is előadásokat, foglalkozásokat, imitációkat tart gyerekeknek és felnőtteknek.
Gyermekes családokat ment a Zsófi-ReményVár Egyesület, melynek elnöke Ináncsi Gergely. Élelemmel, ruhával és minden mással segítenek, amire csak szükség van.
Oláhné Lajtos Julianna
A Miskolci Otthon Segítünk Alapítvány elnöke, szervezője, koordinátora 7 évvel ezelőtt hozta létre Miskolcon az országos alapítvány helyi szervezetét. Önkéntes munkával szeretne hozzájárulni a miskolci családok életének teljesebbé tételéhez.
Szilágyi Viktória
Viktória magának soha semmit nem kért, de másoknak annál többet. Abaújban úgy ismerik, hogy a szegények és rászorulók segítője. Pedig ő sincs könnyű helyzetben, hiszen 13 évvel ezelőtt egy autóbaleset után kerekesszékbe kényszerült.
A Szimfónia Program a zene segítségével szocializálja a gyerekeket, és teremt jobb életlehetőséget számukra.
A kívánság nevű videóblog létrehozójának célja, hogy beteg vagy nehéz sorsú gyerekek kívánságait teljesíthesse segítőivel együtt. Már öt kívánságot sikerült valóra váltaniuk.
Zsiga László legnagyobb szerelme az abaúji parasztgazdaság elfelejtett eszközeinek, népi életének, emlékeinek gyűjtése. Féltve őrzött gyűjtésének emlékei történelmünk egy olyan oldalát mutatják meg, ami méltó a megőrzésre.
Pedagógus kategória
A miskolci zenetanár szerint mindegyik gyerekhez más út vezet. Mi a kulcs? Őszinteség és megértés, személyes kapcsolat és szeretet. A kis egyéniségekből egy osztályt, egy közösséget, egy kórust kell alkotni. Ez a tanítás művészete.
A szerencsi Rákóczi Zsigmond művészeti iskola igazgatóhelyettese, a dráma tanszék művészeti vezetője igazi pedagógustípus, aki időt és energiát nem sajnálva a gyerekekért él és dolgozik, szívvel-lélekkel.
A Miskolci Herman Ottó Gimnázium tanára 17 éves korától tudta, hogy pedagógus szeretne lenni. We are the World című klipjük hatalmas népszerűséget szerzett az iskolának, de a ballagásra készült búcsúvideót is rövid idő alatt 65 ezren látták.
Az encsi táncpedagógus táncterme mindenki előtt nyitva áll az iskolában, szeretnek bejárni hozzá a gyerekek csak simán beszélgetni is. Rendszeresen szervez jótékonysági előadásokat.
A szerencsi Rákóczi Zsigmond iskola pedagógusa nem ismer lehetetlent a gyerekekért. Úgy az oktatásban, mint a nevelésben, mindent megtesz értük. Fontosnak tartja, hogy az ő osztályának tagjai mindenütt megállják a helyüket.
A sajóbábonyi Deák Ferenc Általános Iskola tanára vezeti az iskola egyik legsikeresebb „tantárgyát”, a háztartástanszakkört, ahol a gyerekek az ételek elkészítésének fortélyait is tanulják.
Egészségügyi dolgozó kategória
Egyedüliként biztosít házi betegápolást megyénkben a rászorulóknak Ákos Judit és csapata. A nap 24 órájában nyújt segítséget a nyolcfős szociális gondozó és ápoló csapat idős, beteg, magára hagyott embereknek.
A háromgyermekes édesanya 23 éve foglalkozik endoszkópiával a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei kórház II. Belgyógyászati Osztályán endoszkópos szakasszisztensként.
A megyei kórház volt igazgatóját megtalálják a vészhelyzetek a közutakon. A végzettsége traumatológus, így napi szinten vészhelyzetekben dolgozott, ám az elmúlt húsz évben a kórházon kívül tíz életet is megmentett.
A 31 éves mentőápoló szakközépiskolás korában még önkéntesként kezdte a Magyar Vöröskereszt megyei alapszervezeténél, ahol ma elsősegélynyújtó oktató. Idén júniusban pedig tizedik éve erősíti az Országos Mentőszolgálatot szaktudásával.
A Semmelweis-díjas gyermekgyógyász a megyei kórház Velkey László Gyermekegészségügyi Központjának főorvosa. Pácienseinek köszönhetően Szent-Györgyi Albert orvosi díjra is felterjesztették két ízben.
Miután maga is megjárta a poklot, Zsuzsanna szenvedélybetegeknek tart csoportfoglalkozásokat a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei központi kórház Semmelweis Tagkórházának pszichiátriai osztályán, az addiktológia részleg tapasztalati munkatársaként.
A gyermek-alapellátás egyik megalapozója Miskolcon a 75 éves dr. Török Lajos, aki máig praktizál. Teljes odaadással és beleérzéssel gyógyítja kis pácienseit. Az orvosok érdekvédelmi szervezeteinek megalapításában is fontos szerepet töltött be.
Egyéb kategória
Vannak hősök, akik helytállásukkal és megtörhetetlen hitükkel mutatnak utat másoknak. A Sajónémetiben élő Farkas Károlyné az optimizmusnak, az élet szeretetének és a szülői felelősségvállalásnak a legkiválóbb példája.
Tímea 4 évesen csatlakozott a taktaharkányi tánccsoporthoz. Két éve a jobb lábát térd alatt amputálták. A fiatal nő azonban nem adta fel, és a tragikus baleset után másfél évvel újra a színpadra állt bizonyítva, hogy az akarat előtt nincs komoly akadály.
A Hernádnémetiben élő Hajdu Viktorné idén különleges születésnapi kívánságával hívta fel magára a figyelmet: a családtagoktól és barátaitól olyan ajándékokat kért, amiket el tud vinni a GYEK onkológiai osztály daganatos kis betegeinek.
A klub szabadidős, kulturális hobbitevékenységnek indult, mára azonban jószolgálati tevékenységet is folytatnak.
1997-ben jegyezték be a fogyatékkal élők segítését, foglalkoztatását célzó Búzavirág Alapítványt, amelyet az alapító Németh Márta úgy talált ki, mint ha pontosan Vámosújfalura szabták volna.
Simon István elhatározta, hogy addig nem halhat meg, amíg Tapolcán istenházához méltó templom nem lesz. Kitartásának köszönhetően 1994-ben telket kaptak, a templom átadását 2016-ban ünnepelhették meg.
Háromszáztizenhét méteren és egy éber váltókezelőn múlt, hogy nem történt súlyos tragédia március 1-jén Miskolc határában. Smajda Attila lélekjelenlétének köszönhető, hogy nem ütközött össze két személyvonat. Szerinte csak a dolgát tette.
Az Újkazinci Baráti Kör önszerveződő, rendkívüli szociális érzékenységgel rendelkező társaság.
Az online szavazás eredménye kategóriánként
(végeredményt a szelvényen érkezett szavazatok feldolgozása után fogunk hirdetni).