2019.09.20. 13:00
Tudásközpont a kohászatért
Állami segítséggel jön létre egy új képzési hely, amely elsősorban a nehéziparnak adhat szakembereket.
Palkovics László, Riz Gábor és Max Aicher
Sajtótájékoztató keretében jelentették be, hogy a vállalati és a kormányzati szándékot összehangolva új tudásközpontot hoznak létre Ózdon, amely elsősorban a nehézipari szakember-ellátottságát hivatott javítani.
A Digitális Erőműben megtartott eseményen elhangzott: az ÓAM-Ózdi Acélmúvek Kft-ben néhány hónappal ezelőtt az állam 20 százalék tulajdonrészt vásárolt, ami hosszú távon pozitívan befolyásolhatja az ágazat, a cég, valamint ezzel együtt az ózdi munkahelyek sorsát. Látható, hogy az acélipar a néhány évvel ezelőtti nehéz helyzetet már maga mögött hagyta, most már egyértelműen fejlődő pályát mutatnak a statisztikai adatok.
Széles összefogással
A tájékoztatón Palkovics László, innovációs és technológiai miniszter azt is bejelentette, hogy szakképzett munkaerőre van szükség az ágazatban, ezért Ózdon egy tudáscentrumot indítanak be, ugyancsak állami segítséggel.
– A tudásközpontot úgy kell elképzelni, hogy ebben a cégek össze tudnak állni, közösen képezhetik akár a középiskolás, vagy az egyetemre járó diákokat fogalmazott Palkovics László. – Emellett természetesen ki kell használunk a Miskolci Egyetem közelségét, hiszen az oktatás egy része ott fog zajlani. Egy másik részét viszont helyben képzeljük el, és adott esetben egyéb ötletek, innovációk megvalósításában is partnerek leszünk.
A Csokipalotában
Az oktatási központot az Alkotmány úti „Csokipalitában” alakítják ki, amely Ózd egykori ikonikus épülete, ám most már hosszú évek óta az enyészet sorsára jutott.
– A Csokipalota a kohászat utolsó napjait még megléte, de azóta ebek harmincadjára jutott, hiszen alig-alig volt lakó benne – tette hozzá Riz Gábor, országgyűlési képviselő, fejlesztési miniszteri biztos. – Szeretnénk a jövőben új tartalommal megtölteni, mert az állam odafigyel a kohászat jövőjére. Elkészült egy új stratégia, amelyben rendkívül fontos szerepet tölt be az Ózdi Acélművek Kft. A maga termelési kultúrájával, jelenlegi technológiájával ugyanis az egyik stabil bázisa a szakképzésnek, legyen szó közép, – vagy felsőfokú oktatásról. A tudásközpont kialakítása a folyamatos, amihez segítséget nyújt a szaktárca. Az ütemezés a kormánydöntések függvénye, de a fizikális megvalósítás és a humánerőforrással történő feltöltése is a jövő esztendőre várható.
A sajtótájékoztatón Max Aicher, cégvezető-tulajdonos annyit tett hozzá a bejelentéshez, hogy a cég örömmel bocsátja rendelkezésre a tulajdonukban lévő épületet és bízik a sikeres, hosszú távú együttműködésben.