2023.09.28. 08:07

Sétafoci Abaújszántón

Különös programot kínálnak a városi sporttelepre kilátogatóknak

A sétafoci közel áll a hagyományos futballhoz, kézilabda méretű pályán és kézilabda méretű kapukkal, kapussal játsszák. Mindenben hasonló, a futást leszámítva, és hogy a labda nem mehet 1.2 métertől magasabbra. Nincs testi  kontaktus, becsúszás, ezáltal biztonságban űzheti az idősebb korosztály is. Úgy lehet játszani, hogy közben a játékos nem fut, csak sétál. Ez csak a sport része, ami mellé természetesen erős érvként ott szerepel az is, hogy  mindezt a szabad levegőn, esőben, szélben, napsütésben űzik, mint az igazi, nagypályás labdarúgást. Ami a sporton túlmutat, hogy a sétafoci résztvevői közösségbe, csapatba kerülnek, ez pozitívan hat a futballon kívüli életre. Ez az a korosztály, amelynél már előfordul, hogy tagjai kevesebb baráttal rendelkeznek, esetleg kevesebbet járnak közösségbe, elmagányosodnak. Angliában már most annyira népszerű, hogy több mint ezer klubot tartanak számon és még hetven év feletti játékosok is vannak. A sportágidősebb korban is remek mozgásforma és űzői számára fontos az egészségmegőrzés.

A Walking Football Tournament programja

Szeptember 30., Abaújszántó
10.30: megérkezés a foci helyszínre, csapatok ismertetése, pálya ellenőrzése és a szabályok ismertetése