Kajak-kenu

2024.06.14. 16:00

Ez szép volt! Ezüstérmet lapátolt össze az Eb-n

A tiszaújvárosiak kenusa, Bragato Giada ezüstérmes pozícióban ért célba a magyarországi kontinensviadalon.

Vasárnap ér véget az idei, szegedi kajak-kenu Európa-bajnokság, amelyen vármegyei érdekeltség is van. A Tiszaújvárosi KKSE sportolóját, Bragato Giadát női C-1 500 méteren nevezte a szövetség, és Krucsai József edző tanítványának először még csütörtökön kellett hajóba ülnie, a szám egyik előfutamában. A Tisza-parti lapátos spanyol riválisa mögött a második helyen végzett 2:07.848-as idővel, és mivel az első három vívta ki a fináléba való jutást, Bragato készülhetett a péntek délutáni döntőre. Itt kilenc kenus ,,állt" rajvonalhoz, az újvárosiak 24 éves versenyzője a második pozícióban érkezett a célba, méghozzá 2:04.096 perces idővel. Nyert a fehérorosz Alena Nazdrova (2:02.749), míg a bronzérmet a spanyol Maria Corbera szerezte meg (2:04.356). Ezen a versenynapon kizárólag olyan számokban rendeztek döntőt, amelyek nem szerepelnek az olimpiai programban.