2010.07.26. 19:11
Kevesebb külföldi kezelteti magát Magyarországon - RTL Híradó
<p>Csaknem harmadával kevesebb külföldi beteg kezelteti magát Magyarországon a gazdasági válság óta. Akik jönnek, azok még mindig a fogászati kezeléseket veszik igénybe, vagy a híres magyar professzorokkal akarják magukat gyógyíttatni.</p>
A külföldi beteg azért is kevesebb, mert a környező országok is rástartoltak az egészségturizmusra, így például sokan már nem Magyarországra, hanem Lengyelországba utaznak fogászati kezelésre.
Kovács József, a gyulai Pándy Kálmán megyei kórház főigazgató-főorvosa az RTL Híradónak az mondta, hogy náluk a fizetős járóbeteg vizsgálatok száma meglehetősen magas, megközelítette a 900-at. Ez azonban csökken. Az elmúlt két évben majd harmadával kevesebb külföldi kezeltette magát Magyarországon.
Jákó Kinga, a Semmelweis Egyetem orvosszakmai igazgatója azt mondta, hogy tavaly alig 200 külföldi páciensük volt pedig jóval több fizetős beteget el tudna látni az egyetem. Akik jönnek, azok a híres magyar professzorok miatt vannak itt - tette hozzá.
A magyar fogászati kezelések azonban még mindig kelendőek. Az RTL Híradó által megkeresett fővárosi rendelőben azt mondták, hogy évente száz beteg fordul meg, pedig ott nem keresik célzottan a külföldieket. Összességében azonban a fogászati rendelőkben is kevesebb a külföldi beteg. Egyrészt a gazdasági válság miatt, másrészt mert egyre több környező ország is kínál hasonló egészségturisztikai lehetőségeket, mint Magyarország.
Stumpf-Bíró Balázs európai egészségturisztikai szövetség képviselője az RTL Híradónak azt mondta, hogy a fogászatnál Lengyelország jelent erős konkurenciát. Ezen kívül Törökországban és Horvátországban is beindult az egészségturizmus. A szakember szerint, míg nálunk magasan képzettek az orvosok, ezekben az országokban jóval többen beszélnek idegen nyelvet az egészségügyi dolgozók közül.
- Független Hírügynökség -