2010.08.12. 06:19
Motiváló tényező(k)
<p>Egy 27 éves nagykállói fiatalember nehéz anyagi körülmények között élt a szüleivel. Tanult szakmájában, fényező-mázolóként soha nem dolgozott, életkörülményei napról napra kilátástalanabbá váltak. <strong>Palicz István jegyzete</strong></p>
A RÉV Alapítványnál előbb feltérképezték kvalitásait, majd önismereti, motivációs és álláskeresési tréningen vett részt, végül bolti eladó szakmát szerzett, és ma hasznos, adófizető tagja a társadalomnak. Egy 36 éves, cipőgyártó végzettségű családanya a gyesen töltött évek után képtelen volt visszatérni a munkaerőpiacra. Jelenleg szociális gondozónak tanul, és alig várja, hogy a RÉV hajóján evezve révbe érjen. Ez csak kettő azokból az élet írta sikerszorikból, amit tegnap ismertettek a „Dolgozzunk újra együtt” projekt eredmény beszámolóján.
Jó volt hallani ezeket a (kiragadott) történeteket, amelyek azt igyekeztek bizonyítani: a hátrányos helyzetű (aluliskolázott, tartósan munkanélküli stb.) csoportok (re)integrációját segítő erőfeszítések (és az e célból rendelkezésre bocsátott milliós nagyságrendű pályázati források) nem hiábavalóak.
A feladatot magukra vállaló civil szerveztek küldetése pokolian nehéz, hiszen manapság a piacképes szakmával, illetve diplomával rendelkező, céltudatos, életerős fiatalok is alig találnak maguknak munkát ebben a megyében, nemhogy azok, akiknek boldogulásáért ezek a segítő szervezetek küzdenek. Nyílt titok ugyanakkor, hogy a trénerek és tanácsadók törekvéseit olykor jelentősen megnehezíti a programban részt vevők érdektelensége, közömbös hozzáállása.
Régen rossz, ha a foglalkozásonként járó képzési támogatás összege nem csupán egy, hanem az egyetlen motiváló tényező számukra.
- Szakmával vagy diplomával?
- A gépipar érdekképviselete
- Hiányszakmában mesterek
- Találjon munkát a topjobon!
- Palicz István -