Külső dobásokkal kiejtették az Aluinvent-DVTK-t

Görögországban ért véget a diósgyőri kosarasok 2019/20-as évadjának nemzetközi szereplése.

Kevés volt a piros-fehérek Kazincbarcikán kiharcolt 5 pontos előnye

Forrás: ÉM

A női kosárlabda Európa Kupában a mezőny 16 legjobb csapata közé jutásért lépett pályára tegnap este Görögországban az Aluinvent-DVTK együttese. A diósgyőri gárda az Olympiacos vendégeként 5 pontos előnnyel kezdhette az egyenes kieséses szakasz 1. fordulójának visszavágóját. A több mint tízezer fő befogadására alkalmas pireuszi csarnokban. Ahol ha sok néző nem is, de hideg az volt, 15 Celsius fokot mértek a teremben, emiatt a lelátón sokan kabátban ültek. De nem a DVTK drukkerek tucatnyi szurkolója, akik felállva biztatták kedvenceiket, a kezdés után a „Hajrá Diósgyőr!”–től volt hangos a csarnok.

Hálás

Morrison volt hálás a szurkolásért, és néhány másodperc alatt gólt szerzett. Csakhogy a hazai együttes hármasával szedte a lépcsőfokokat, előbb Pavlopoulou, majd Walker-Kimbrough tempója után Thomas is távolról volt eredményes, így vendégek harmadik eredményes akciója, ami Medgyessy nevéhez fűződik, is csak az egyenlítést jelentette. A folytatásban Walker-Kimbrough kétszer is labdát szerzett, az egyiknél ő maga fejezte be az akciót, a másodiknál Goreenak adott ziccerpasszt, de mindkettő után hazai egyenlítés következett. 10-10 után Thomas a második tripláját vágta be, majd Graves jött egy duplával, és ezzel az összetettben beállt a nulla állapot, az Olympacos ledolgozta az ötpontos hátrányát. A 9. percben Spyridopoulou volt az, aki csapata negyedik trojkájával az összetettben jobbra állította a görög bajnokot. Aztán lett 22-14 is, ami után Morrison és Szűcs R. révén büntetőkből faragta a DVTK hátrányát (22-18).

Gemelos jó hajrája

A második negyed elején egy darabig dermedtek maradtak a vendég kezek, emiatt folyamatos cserékkel kereste a pontos emebereket a vendégek szakvezetője (26-18). A padról érkezők közül Zele szállt be jól, a 13. és 14. percben is bevágott egy-egy hármast (26-24), ez mint az északi sarkvidéken a tűz melege, olyan jól jött a Diósgyőrnek. A baj az volt, hogy más nem nagyon tudott hozzá tenni, mármint a vendégeknél. Walker-Kimbrugh duplája után (28-26) zsinórban nyolc pontot szereztek a görögök, és amikor a 17. minutában Spyridopoulou bevert egy hármast, diósgyőri időkérés következett (36-26). A visszatérés azt a reményt ébresztette, hogy ez használt. Kiderült, hogy csak rövid távon. A negyed utolsó előtti percében Gemelos góljával 12-re nőtt a különbség, aztán ugyanő Goree egyke büntetője után egy hármast is bevert (45-31). És ezzel még nem volt vége a showjának, a negyed utolsó másodpercében, a dudaszó pillanatában egy újabb, nagyon demoralizáló hármast hintett, mélyre süllyesztve ezzel a Diósgyőrt (48-31).

A térfélcserét követően a kezdőcsapatától várta Cziczás edző, hogy dobásban feljavuljon, és a hazaiak nyomába eredjen. Nagyobb potenciál volt ekkoriban a DVTK-ban, de ez arra nem volt elég, hogy belátható távolságra, tízen belülre kerüljenek. 50-35-nél Stamati követett el szándékos hibát, de Goree mindkét büntetőt kihagyta, és hiába maradt a vendégeknél a labda, akcióból sem sikerült betalálniuk, a négypontos faragási lehetőségből semmi nem lett. Az eredmény a másik irányba változott, a 24. percben Thomas újabb trojkát gyűrt be, és ezzel közte húsz lett (55-35). Aztán a távolról remekül dobó hazaiak részéről Thomas saját maga negyedik, csapata kilencedik hármasát is behúzta, és ezzel gyakorlatilag pontot tett a továbbjutás kérdésére. Igaz, hogy ekkor még 16 perc hátra volt, de lehetetlennek tűnt, hogy a vendégek sok halvány egyéni produkciója óriásit változzon. 60-38 után Goree hármast szerzett, ez volt csapata 16. ilyen kísérletéből a harmadik eredményes dobás. Hazai időkérés után Gemelos is távolról volt eredményes, náluk 20-ből 10 volt ez a mutató. A negyed végére szépen, lassan 25 pontra nőtt a hazaiak előnye (68-43).

A záró menet elején Morrison, Katona és Goree veszett fejsze hármasaival -20 alá jött a DVTK (69-52), majd a negyed közepén Pusztai első találatával 76-60 lett az eredmény. De aztán a ledolgozási ütem megtört, a Diósgyőr szépségipari játékrészébe, a kozmetikázásba, a mezőny legjobbja Gemelos belerondított, így a vendégek nem tudtak 10-en belülre kerülni az utolsó tíz percet ellazáskodó görögökkel szemben.

Olympacos (görög) – Aluinvent-DVTK 84–73 (22–18, 26–13, 20–12, 16–30)

Pireusz, 400 néző. V.: Meirson (izraeli), Moreno (spanyol), Muho (albán).

Olympiacos: THOMAS (21/12), Pavlopoulou (3/3) GEMELOS (19/15), Jurcenkova (1), GRAVES (19). Csere: SPYRIDOPOULOU (15/6), Nikolopoulou (4), Stamati (-), Stamolamprou (-), Louka (-), Aftzi (2). Vezetőedző: George Pantelakis.

Aluinvent-DVTK: Medgyessy (2), Walker-Kimbrough (15), Skoric (-), Goree (11/6), Morrison (13/3). Csere: Pusztai (8/6), Szűcs R. (8/3), Zele (6/6), Katona (3/3), Kányási (3), Kiss A. (4). Vezetőedző: Cziczás László.

George Pantelakis: – Megérdemelten nyertünk, azzal együtt is, hogy az utolsó negyedben nem volt megfelelő a koncentráció.

Cziczás László: – Most sajnálhatjuk igazán, hogy az első találkozón nem tudtunk a megszokott hazai környezetben játszani. Talán élesebb lett volna, és máshogy alakul ez a meccs. Gratulálok az Olympiacosnak, megérdemelték a továbbjutást.

Továbbjutott: az Olympiacos, 138-132-es összesítéssel. A folytatásban a török Orman Genclik lesz az ellenfelük.