2017.08.08. 18:59
Arnóton jól működik a Szociális Földprogram
Arnót - A Szociális Földprogram keretében segíti az arnóti önkormányzat a település rászoruló családjait.
Arnót - A Szociális Földprogram keretében segíti az arnóti önkormányzat a település rászoruló családjait.
A Miskolc melletti település igyekszik megragadni azokat a lehetőségeket, amelyek segítenek abban, hogy a falu lakóinak létkörülményeit javítsák.
10-15 családnak tudunk segíteni a földprogrammal." Üveges István
Mint legutóbb írtuk, a közfoglalkoztatás keretében például – egy nyíregyházi vállalkozással együttműködve – uborkát termesztenek a település tulajdonában lévő közföldeken. Az ültetvény hossza eléri a két folyókilométert.
Uborka mindenhová
„A településnek így lényegében egy forintjába sem kerül a termesztés, sőt még bevétel is van belőle – mondta Üveges István polgármester. – Olyan másfél millió forintnyi tiszta hasznot értünk el tavaly is, amiből olyan dolgokat finanszíroztunk, amelyek a lakosság életminőségét javítják. Az sem mellékes, hogy a termésből jut a helyi közkonyhára és a településen élők kedvezményes áron vásárolhatnak belőle. Ez jó példája az értékteremtő közfoglalkoztatásnak.”
Maggal, földdel segítenek
A rászorulóknak a Szociális Földprogram keretében segítenek – tudtuk meg a polgármestertől. „Családonként körülbelül 700 négyzetméteres földterületet bocsátottunk a rászorulók rendelkezésére – mondta Üveges István. – Minden évben pályázunk a Szociális Földprogramra és eddig minden esetben meg is kaptuk a támogatást. Idén 10-15 családot tudunk ilyen módon támogatni. A pályázati pénzből előkészítjük a földterületet a műveléshez, adunk vetőmagvakat, ők pedig gondoskodnak a növényekről és aztán az övék a termés. Ezzel javítani tudjuk az életkörülményeiket.”
A Szociális Földprogram céljai
– a területi hátrányok mérséklése
– a helyi társadalmi és gazdasági jólét javítása
– a kedvezményezettek aktivizálása, a foglalkoztathatósági szintjük javítása
– a hátrányos helyzetű emberek, elsősorban romák megélhetésének, életminőségének javítása
– a társadalmi befogadás erősödése, a munka alapú helyi együttműködések alakítása
– a helyi társadalom együttműködésének és összetartozástudatának fokozódása a roma nemzetiségi önkormányzatokkal, a civil és egyházi szervezetekkel, a non-profit gazdasági társaságokkal és a szociális szövetkezetekkel történő közös munka által
- ÉM-SZB -