2021.10.28. 09:00
Lételemünk a fenntarthatóság
Új podcastcsatornát indított a WWF. Többek között legújabb bioszféra-rezervátumunkról is hallhatunk.
Forrás: amazon-of-europe.com/hu/galeria/
Lételem címmel indított természetvédelmi témában zöldpodcastcsatornát a WWF Magyarország.
Több epizódban is Mihálovits András újságíró beszélget szakemberekkel, akik a természet megóvásának szentelték életüket – adja hírül a szervezet.
Szó esik a hazai és globális természetvédelmi kihívásokról. Előkerül az erdők, élővizek védelme és a klímavédelem, a magyarországi nagyragadozók és a fenntarthatóság kérdése. A megszólalók kísérletet tesznek rá, hogy átbeszéljék mindazokat a problémákat, amelyek megoldásra várnak ahhoz, hogy kiegyensúlyozottabb világot teremtsünk, ami még sokáig otthonunk maradhat.
A csatorna egyebek közt a Spotify keresőrendszerében érhető el.
Európa Amazonasa
A sorozat negyedik részében tudatták, hogy az UNESCO elismerte az Ötoldalú Mura– Dráva–Duna Bioszféra-rezervátumot.
– Az UNESCO Man and the Biosphere (MAB) nevű programja arra keres területeket kísérleti jelleggel az egész világon, hogy hogyan lehet a természet és az emberi társadalmak között fenntartható fejlődéssel együttélést kialakítani – magyarázta Sipos Katalin, a WWF Magyarország igazgatója.
– A most kihirdetett öt országot érintő óriási terület 930 ezer hektár, akkora, mint Magyarország tizede. A belső részei teljesen érintetlenek, ami köré egy átmeneti pufferzóna szerveződik, ahol már megjelennek az emberi tevékenységek – fejtette ki Gruber Tamás, a WWF Magyarország Élő Folyók programjának vezetője.
A bioszféra-rezervátum a Mura, a Dráva és a Duna 700 kilométeres szakaszát érinti, és ezzel a kontinens egyik legjelentősebb folyókat és vizesélőhelyeket felölelő területe, amely páratlan szépsége miatt jogosan viseli az Európa Amazonasa nevet.
A védelmi munka célja, hogy az itt található folyók és ártereik megőrizzék vagy visszanyerjék természetességüket – olvasható az adás összefoglalójában.
(A borítóképen: Sokszínű a természet a bioszféra-rezervátumban)