Helyi közélet

2011.08.28. 16:07

Városrehabilitáció Gömör kapujában

Putnok - Megszépül, és új arculatot kap a település belvárosa.

Putnok - Megszépül, és új arculatot kap a település belvárosa. A városrehabilitáció célja Putnok városi, közösségi és gazdasági funkcióinak támogatása, a városi vonzerő növelése, a településrészek fizikai megújítása, a társadalmi kohézió együttes erősítése, új gazdasági, közösségi, közigazgatási funkciók megjelenése, a meglévő funkciók megerősítése, valamint Putnok városi szintű ellátási viszonyai és a belváros környezeti feltételei javuljanak, a város idegenforgalmi vonzereje növekedjen.

A rendezett, egyedi hangulatú, szolgáltató és kereskedelmi egységekben bővelkedő városközpont növelje a városlakók komfortérzetét, a tetszetős városközpont a település környezeti és épített értékeire, hagyományaira szerveződő színes rendezvények együttes hatására idevonzza és megállítsa a látogatókat. Alapvető cél, hogy a belvárosi akcióterületi beavatkozások további környezeti fejlesztések generálói legyenek, ezzel is elősegítve a teljes városi rehabilitációt.

Számos fejlesztés

A fejlesztéssel megvalósul a város gyalogos területeinek összekapcsolása, sétáló utca kialakítása, a gépjárműforgalomtól elzárt, nyugodt színtér kibővítése, az egyedi kisvárosi hangulatot megjelenítő környezet kialakítása a Polgármesteri Hivatal és a központban lévő kereskedelmi egységek felújításával és akadálymentesítésével. Közlekedésbiztonsági és városrendezettségi szempontok alapján parkolók kialakítása a központban található üzletek, vásártér, közigazgatási szolgáltatások könnyebb megközelíthetősége érdekében, azok biztonságos működési feltételeként.

A régi mozi épületének helyén városi, kistérségi, de akár régiós szerepkört is betöltő kellemes környezet biztosítása, illetve, a természet-közeli városkép kialakítása. A térfigyelő rendszerek kiépítésével a városban élők biztonságérzetének, illetve a közbiztonságnak javítása. Az épületek, közterek felújítása során fontos szempont a fenntarthatóság, az energiatakarékosság, valamint az épületek akadálymentesítése.

A projekt összköltsége közel 390 millió Ft, ebből 351 millió Ft támogatási összeg, és közel 40 millió Ft az önerő. A látványtervet Tarr Levente, építészmérnök, tervező szakmérnök készítette.

-TI-

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában