Helyi közélet

2012.03.27. 19:37

Együttműködési megállapodás és telep-program

Miskolc - Lakóhelyükön kell helyzetbe hozni a szegregált környezetben, mélyszegénységben élőket.

Miskolc - Lakóhelyükön kell helyzetbe hozni a szegregált környezetben, mélyszegénységben élőket.

Együttműködési megállapodást írt alá kedden délután a Türr István Képző és Kutató Intézet és Miskolc önkormányzata. Dr. Kriza Ákos, a megyeszékhely polgármestere elmondta: „A megállapodás és együttműködés célja a hátrányos helyzetű emberek felzárkózásának elősegítése, a szegregált telepek szociális rehabilitációja, a település életébe történő integrációja. A szegregált lakókörnyezetben élők felzárkózását segítő komplex program pályázat benyújtásáról a múlt héten döntött a város közgyűlése. A programban való részvétel azért is fontos, mert a résztvevők maguk is aktív részesei lehetnek a változásoknak. Jól tudjuk, hogy Miskolcon is vannak olyan területek, telepek, ahol az emberek mély szegénységben élnek. Itt a probléma éppen azzal van, hogy ezek az itt élők elszigetelődtek, és nehezen tudnak a város vérkeringésébe bekapcsolódni. A szolgáltatásokat ezért helybe kell vinni, gondolok itt a közösségi házak kialakítására, sportolási lehetőségek megteremtésére is”.

Kötelező konzorciumi tagként a Türr István Képző és Kutató Intézetet, a Munkaügyi Központot, illetve a Regionális Civil Központ Alapítványt (RECIK) vonta be az önkormányzat abba a komplex telep-programra, ami a Lyukóvölgyben élők felzárkóztatását tűzte ki célul.

Korábban a telepfelszámolások elsősorban az ott élők elköltöztetését, a telep ledózerolását jelentették, a komplex telep-program azonban helyben igyekszik segíteni a telepeken élőknek. A résztvevők maguk is aktív részesei a változásoknak, ugyanis a korábbi sikertelen programok bebizonyították, hogy csupán a lakhatási körülmények javítására irányuló programok, melyeknek passzív szemlélői voltak az érintettek, nem vezettek eredményre.

A mintegy 4,7 milliárd forintos uniós finanszírozású Komplex telep-program című pályázati kiírásának alapvető célja a mélyszegénységben, szegregált lakókörnyezetben élő hátrányos helyzetű emberek társadalmi felzárkózásának és integrációjának segítése a konvergencia régiókban. Az igényelhető támogatás összege 45-150 millió forint. Miskolc a maximális összegre pályázik, melyhez önerő fedezetet nem kell az önkormányzatnak biztosítani.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában