2012.07.04. 12:52
Jegyzet: Egyik kézzel ad, másikkal elvesz
<em>Az utóbbi napokban kaptunk hideget is, meleget is, mi munkavállalók. Vasárnap – lévén az július első napja – életbe lépett az új Munka törvénykönyve és bizony ember – pontosabban munkavállaló – legyen a talpán, aki elsőre (vagy akár másodikra) kiismeri magát a paragrafuscsomagban. Annyit azért sikerült belőle kisilabizálni már – és erre a hidegzuhanyra azért már felkészülhettünk –, hogy nem igazán a munkavállalók pártján áll, inkább a munkáltatók dolgát akarja megkönnyíteni. Azaz joggal érezzük, hogy munkahelyünk könnyebben veszélybe kerülhet.</em> <strong>Szaniszló Bálint jegyzete</strong>
Az utóbbi napokban kaptunk hideget is, meleget is, mi munkavállalók. Vasárnap – lévén az július első napja – életbe lépett az új Munka törvénykönyve és bizony ember – pontosabban munkavállaló – legyen a talpán, aki elsőre (vagy akár másodikra) kiismeri magát a paragrafuscsomagban. Annyit azért sikerült belőle kisilabizálni már – és erre a hidegzuhanyra azért már felkészülhettünk –, hogy nem igazán a munkavállalók pártján áll, inkább a munkáltatók dolgát akarja megkönnyíteni. Azaz joggal érezzük, hogy munkahelyünk könnyebben veszélybe kerülhet. Szaniszló Bálint jegyzeteEbbe a „hejdeszélesjókedvemvan” állapotba érkezett tegnap egy másik – melegnek szánt – bejelentés, amely szerint tízpontos munkahelyvédelmi tervet indít el a kormány: az elnevezéshez hűen a szó szoros értelmében meg akarja őrzni a munkahelyet, mégpedig: „a kedvezőtlen helyzetben lévő – 25 év alatti és 55 év felettieknél munkavállalók helyzetét kívánja javítani.”
Ez mind szép, ám nemcsak én állok értetlenül a módszer előtt. Miért nem lehet a munkavállalók helyzetét egben átgondolni és olyan jogszabályokat alkotni, amely eleve szem előtt tartja őket. Miért mindig az egyik kézzel adni, másikkal elvenni módszerét tartja mindenhatónak az épp aktuális kormányzat.