2016.12.11. 17:10
Nyitott és befogadó, érdeklődik a közélet iránt a tiszakeszi fiatal
Miskolc - A Független Diákparlament nemrégiben tartotta meg Budapesten őszi alakuló ülését.
Miskolc - A Független Diákparlament nemrégiben tartotta meg Budapesten őszi alakuló ülését.
Az eseményen ott volt a Tiszakeszin élő, Miskolcon tanuló Simon Fanni is.
Könnyebben be lehessen jutni államilag támogatott képzésre." Simon Fanni
Diákok, problémák
– A Független Diákparlament egy civil szervezet, ahol diákokról, problémákról és az oktatási rendszer és annak gondjairól van szó – kezdte Simon Fanni, a Herman Ottó Gimnázium tanulója. – Erről is beszéltünk a novemberi plenáris ülésen, de fel lettünk osztva különböző bizottságokra célok szerint, és a tavaszi ülésre bizottságonként kell majd kidolgoznunk a megoldásokat.
A 16 éves miskolci lány arról is beszélt lapunknak, hogy miként lehet valaki diákparlamenti képviselő.
– Ki voltam választva, egészen pontosan az Észak-magyarországi jelentkezők közül lettem kiválasztva. Kampányolni kellett az interneten, ott lehetett szavazni online – mesélt Fanni. – Onnan, akik elérik a legjobb eredményeket, azok bejutnak. Annyi változás történt azóta, hogy megválasztottak az egyik szóvivőjének ennek a szervezetnek.
A felsőoktatási bizottságban
Fanni hangsúlyozta, hogy jelentkezése mellett jelölték az iskolából, ahol diákelnök, így nem is volt meglepő, hogy az ezért felelős tanár jelezte: őt küldik, ráadásul diáktársai is rá szavaztak.
– Tudják, hogy nyitott vagyok és befogadó, és érdekelnek ezek a dolgok – fogalmazott, és elárulta, hogy érettségi után merre tanulna tovább.
– Helyet, szakokat nem tudok mondani, hiszen több lehetőség is felmerült. A gazdasági és menedzsmentképzés érdekel, de sokan a politológiát is javasolják, ám ez még nem dőlt el.
A diákparlament a miskolci lány szerint nagyon befogadó szervezet, hiszen a közös munkával rengeteg lehetősége van a tagoknak.
– Jelenleg a felsőoktatási bizottságban vagyok és azon dolgozunk, hogy alacsonyabbak legyenek a ponthatárok, azért, hogy be lehessen jutni államilag támogatott képzésre – mondta Simon Fanni.
Hogyan működik?
A Független Diákparlament az egyetlen alulról szerveződő országos diák-érdekképviselet Magyarországon. Célja, hogy legyen egy olyan platform, ahol a diákok képviselhetik véleményüket az oktatással kapcsolatban.
A munka során remélhetőleg pozitív tapasztalatokat szereznek a demokratikus együttműködésről. Minden tanév elején internetes választáson jut be 125 képviselő az ország különböző régióiból.
Ők közösen létrehoznak egy javaslatcsomagot, melyet tavasszal a döntéshozók elé terjesztenek.