2019.08.26. 12:30
Atavisztikus szatellitek
A Sárospatakon született képek az ősi, emberi információkat továbbítják.
A képen: feLugossy László
Forrás: ÉM
Szeptember 26-ig tekinthető meg a Sárospataki Képtárban feLugossy László Atavisztikus szatellit című tárlata.
A művész mindennapjai
A nyolcvanas-kilencvenes évek magyar képzőművészetének fenegyerekeként emlegetett művész 1997-ben költözött Sárospatakra, kislánya már itt született, így saját bevallása szerint érzelmileg nagyon kötődik a városhoz. Most az elmúlt két évben itt készült műveit állította ki – összegzi az Észak-Magyarország 1999. augusztus 27-i száma.
Honnan a tárlat címe? Azért választotta a kiállítás mottójául, mert a műholdak ma az információáramlás legmodernebb eszközei. A festő a képeit is hasonló műholdaknak képzeli, amelyek a bennük rejlő, még megmaradt ősi, emberi információkat próbálják átadni. A festményeken megférnek, sőt egymás jelentését is erősítik az archaikus és a legmodernebb motívumok. Ezek kifejezésére illesztette össze a művész a természetes formákat és a kötött, geometriai elemeket.
A kiállítást megnyitó Krasznahorkai László író novellisztikus és költészeti elemekkel tűzdelt előadásában tárta a hallgatóság elé a művész mindennapjait, gondjait – írja a lap.
A cikk szóba hozzá a legendás underground zenekart, a Bizottságot, amelyben feLugossy László egyebek között Wahorn Andrással zenélt – mostanában új dalokat vettek fel, amelyekből CD készül majd, írja az Észak 1999. nyarán.