2021.06.08. 15:30
Lányok három kisregényben
Különleges könyvbemutatóra készül a könyvtár Miskolcon.
20200227 Miskolc fotó: Kozma István KI Észak-Magyarország Nemes P Ferenc könyvbemutatója a Megyei könyvtárban.
Fotó: Kozma István
Nemes P. Ferenc Semmi beszéd című regénye után megjelent a három kisregényt tartalmazó Néhány lány című kötete is.
„Ez egy csajos könyv. Ez egy kelet-európai könyv. Ez egy fiatalos könyv. Ez egy rock and roll könyv…”
– olvashatjuk a kötet fülszövegében.
Ilyen lesz a könyv alapján készült pódiumműsor is, melyet június 9-én, szerdán a 16 óra 17 percig érkező érdeklődőknek mutat be a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár központi épületében (Miskolc, Görgey A. u. 11.) Regős Zsolt zeneművész, nívódíjas karnagy és Gáspár Tibor Jászai Mari-díjas színművész, érdemes művész.
A ’80-as évekről
A szokatlan kezdési időpont magyarázata, hogy Gáspár Tibornak innen igyekeznie kell a színházi próbára, ezért időben el kell kezdeni a könyvtári előadást. A pódiumműsor után Nemes P. Ferenccel Filip Gabriella, a könyvtár munkatársa beszélget – a Néhány lányról, a valóság és a fikció keveredéséről, a hitelesség kérdéséről, az 1980-as évek Kelet-Európájáról, a Semmi beszéd és a Néhány lány kapcsolatáról.
A Szikszón élő Nemes P. Ferenc új könyve, a Néhány lány című kötet három kisregénye az 1980-as években játszódik. Nem mindig derül ki a pontos helyszín, de ismerős helyekre visz a szerző. A kiadó, a Kilátó Kulturális Egyesület ajánlása szerint a Néhány lány című kötet három kisregénye „…a felnőtté válás küzdelmesen boldogságos időszakáról szól. Bulizásokról, közös ivászatokról, barátságról, hűségről és csalódásról, de legfőképpen és mindenekelőtt a csajokról. A csajokról, akik nélkül élni egy percig nem lehet, de akikbe szükségszerűen bele kell pusztulnia a férfiembernek.
A felnőttkor küszöbét épphogy átlépő főszereplő belső vívódásain, erkölcsi és érzelmi mozgatórugóin kívül a nyolcvanas évek elejének kelet-európai életérzésével, a korszak »szűk levegője« ellenére feledhetetlen atmoszférájával is megismerkedhet az olvasó.”
A könyv borítóján és a kötetben látható további tizenkét kép Urbán Tibor képzőművész alkotása.
(A borítóképen: Nemes P. Ferenc „csajos” könyvet írt)