Labdarúgó NB I. gyorshír

2021.02.26. 22:00

Nem bírt egymással a két borsodi csapat

Fordulatos meccsen csapott össze a Diósgyőr és a Mezőkövesd csapata, de döntetlen lett a végeredmény a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

20210226 Miskolc DVTK Diósgyőr Mezőkövesd labdarugas Nemzeti Sport Török Attila

Forrás: Nemzeti Sport

Fotó: Török Attila

A mérkőzés vége pörgött csak fel igazán, a DVTK büntetőhöz jutott a 84. percben. De nem sokáig örülhettek a három pont reményének, 2 perc múlva kiegyenlítettek a fürdővárosiak. Így mindkét csapat egy ponttal térhetett haza.

Diósgyőri VTK – Mezőkövesd Zsóry FC 2-2 (1-1)

Miskolc, DVTK Stadion, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Pintér Csaba (Szalai Balázs, Király Krisztián; Solymosi Péter; Ducsai József).

DVTK: Malenica – Grgić, Milović, Soldo, Marin – Márkvárt, Max – Grozav, Hegedűs J., Suljić – Vaněček. Vezetőedző: Zoran Zekić.

Mezőkövesd: Szappanos – Farkas D., Nesterov, Katanec, Vadnai – Chrien, Karnitski, Beširović – Vutov, Jurina, Cseri.

Vezetőedző: Pintér Attila.

Csere: Marin helyett Pikk, Vaněček helyett Dražić, Max helyett Roshi mind a 46., Vutov helyett Rui Pedro az 58., Hegedűs J. helyett Živulić a 62., Chrien helyett Nagy D. a 70., Suljić helyett Ivanovski a 73., Beširović helyett Vojtuš a 87. percben.

Sárga lap: Suljić a 38., Pikk az 55., Dražić a 82., Nesterov a 84., Pintér Attila a 90+2. percben.

Gólszerző: Milović (1-0) a 14., Chrien (1-1) a 28., Ivanovski (2-1, 11-esből) a 84., Farkas D. (2-2) a 88. percben.

Kulcspillanatok

14. perc: Diósgyőri szöglet balról, Hegedűs tekerte középre a labdát, ahol Goran Milović elszakadt védőjétől, és 7 méterről a kapuba belsőzött, 1-0

28. perc: Martin Chrien kapott fejjel gólpasszt a 16-oson belül, tolt egyet a labdán, majd a bal alsó sarokba lőtt, 1-1

84. perc: Dražić emelgetett a 16-oson belül, amikor Nesterov kezét érintette a labda, 11-es a DVTK javára. Mirko Ivanovski állt a labda mögé, és laposan, nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtt, 2-1

88. perc: Mirko Ivanovski állt a labda mögé és laposan, nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtt, 2-1