2024.02.24. 14:29

DVTK – Fehérvár FC: diósgyőri góleső

A labdarúgó NB I 22. fordulójában, szombaton 15.00-tól Diósgyőri VTK – Fehérvár FC mérkőzést rendeztek.

Fotó: Bujdos Tibor

A DVTK – Fehérvár FC NB I-es labdarúgó bajnoki végeredménye: 4-0.
----
92. perc: Vége a mérkőzésnek.
----
90. perc: Két perc hosszabbítás következik.
----
90. perc: Pozeg Vancas helyett Kampetsis állt be.
----
89. perc: Diósgyőri támadás végén Pozeg Vancas gurított középre, az üresen érkező Szabó L. pedig a kapuba lőtt, 4-0.
----
87. perc: Szabó L. végezte el a büntetőt, aki a bal alsó sarokba bombázott, 3-0.
----
84. perc: Serafimovot állította ki a játékvezető, amiért Pozeg Vancast felvágta gólhelyzetben. A videózás után, mivel úgy látták, hogy az eset a 16-oson belül történt, a piros lapot törölték, sárgára változott Serafimov figyelmeztetése, a DVTK pedig 11-eshez jutott.
----
81. perc: Két csere a vendégeknél, Bese helyett Simut, Gradisar helyett Karamoko állt be.
----
80. perc: Pernambuco lőtt jobbról a jobb kapufa mellé.
----
78. perc: Pernambuco lövését védte Tóth B.
----
70. perc: Kettős hazai csere, Vallejo helyett Klimovich, Edomwonyi helyett Szabó L. a pályán.
----
69. perc: Pernambuco jobboldali elfutása után Pozeg Vancashoz passzolt, akinek a közeli lövését Tóth B. ugyan kivédte, de a laszti visszapattant Pozeg Vancas elé, aki a középen üresen álló Feuillassierhez továbbított, neki pedig az üres kapuba kellett betolnia a játékszert, 8 méterről, 2-0.
----
64. perc: Három csere a vendégeknél, Sigér helyett Pinto, Schön helyett Katona M., Stefanelli helyett Tóth T. állt be.
----
63. perc: Csere a hazaiaknál, Bényei helyett Feuillassier, Jurek helyett Pernambuco állt be.
----
61. perc: Jurek lőtt az égbe 16 méterről.
----
60. perc: A diósgyőriek mezőnyfölényben játszanak, de helyzet egyik oldalon sem adódott az elmúlt percekben.
----
49. perc: Megvan a hivatalos nézőszám, ami 5164 fő.
----
47. perc: Gera lövésé csattant a felső lécen, a kipattanót Pozeg Vancas lőtte a kapusba.
----
16.03: Megkezdődött a második félidő.
----
45+3. perc: Vége az első félidőnek.
----
45. perc: Három perc hosszabbítás következik.
----
37. perc: Jurek kapott sárga lapot.
----
33. perc: Gera passza után Edomwonyi lőtt a kapu fölé.
----
32. perc: Jurek bal alsó sarokra tartó lövését védte Tóth B.
----
23. perc: Edomwonyi közeli lövésénél tisztáztak nehezen a fehérváriak, miközben a partjelző lest intett be.
----
21. perc: Jurek lövése pattant szögletre egy fehérvári játékos lábáról.
----
18. perc: Stephen balról érkező beadását a menti igyekvő Gergényi a saját kapujának bal oldalába pöckölte, öngól, 1-0.
----
17. perc: Csongvai taposott rá Bényei lábára, a játékvezető videóról visszanézte az esetet, és piros lapot adott a fehérvári játékosnak. Tíz főre fogyatkoztak a vendégek.
----
13. perc: Egy bal oldali hazai beadás után Gergényi lábáról pattant a labda saját kapuja felé, Tóth B. fogta meg a lasztit.
----
8. perc: Bese lövését fogta meg Odyntsov.
----
2. perc: Bényei kapott sárga lapot.
----
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.
----
A két csapat ebben a szezonban már játszott egymás ellen, a 2023. október 28-án megrendezett mérkőzés a Fehérvár FC az évad legnagyobb különbségű győzelmét aratta, 4-0-ra nyert azon a bajnokin, amelyet a DVTK két kiállítás miatt 9 emberrel fejezett be.
----
A két csapatnak a mostani a 78. élvonalbeli meccse egymás ellen. Az eddigi 77 találkozón 43 fehérvári siker született, 10 alkalommal volt döntetlen, a Diósgyőr 24-szer tudott nyerni. A DVTK pályaválasztása mellett megrendezett bajnokik tekintetében is jobban állnak a Fejér vármegyeiek: a 38 meccsből 18-at ők nyertek, a piros-fehérek 16-szor diadalmaskodtak, 4-szer pedig pontosztozkodás történt.
----
Diósgyőri VTK – Fehérvár FC 4-0 (1-0)
Diósgyőr, 5164 néző. V.: Pintér (Vígh-Tarsonyi, Huszár).
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Gera, Szatmári, Lund, Stephen – Holdampf – Jurek, Bényei, Vallejo, Pozeg Vancas – Edomwonyi. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Fehérvár FC: Tóth B. – Serafimov, Spandler, Gergényi – Bese, Sigér, Christensen, Schön – Csongvai, Gradisar, Stefanelli. Vezetőedző: Bartosz Grzelak.
Csere: Bényei helyett Feuillassier a 63., Jurek helyett Pernambuco a 63., Sigér helyett Pinto a 64., Schön helyett Katona M. a 64., Stefanelli helyett Tóth T. a 64., Vallejo helyett Klimovich a 70., Edomwonyi helyett Szabó L. a 70., Bese helyett Simut a 81., Gradisar helyett Karamoko a 81., Pozeg Vancas helyett Kampetsis a 90. percben.
Sárga lap: Bényei a 2., Jurek a 37., Serafimov a 86. percben.
Kiállítva: Csongvai a 17. percben.
Gólszerző: Gergényi, öngól (1-0) a 18., Feuillassier (2-0) a 68., Szabó L., 11-esből (3-0) a 87., Szabó L. (4-0) a 89. percben.