2011.03.05. 13:52
"Meg lehet találni a közös pontokat"
<p>Miskolc - Tavaly feloszlatták,majd nemrég újjá alakitották a Fidesz-Magyar Polgári Szövetség miskolci szervezetét. ÉM-interjú Molnár Attilával, a Fidesz-Magyar Polgári Szövetség új miskolci elnökével.</p>
Szerkesztőségünk vendége volt Molnár Attila, a szervezet frissen megválasztott elnöke.
ÉM: Előnynek vagy hátránynak éli meg, hogy eddig a háttérből politizált?
Molnár Attila: Ez a poszt számomra egy feladat, amelyet először mérlegeltem hogy vállalható számomra vagy sem. Az döntött,hogy van egy határozott elképzelésem,arról amit tennem kellene: a sikerét vagy visszaigazolja az élet, a szervezet tagjai vagy sem. Szolgáltató típusú, emberközeli szervezetet szeretnék, nyitottat a város közössége felé.
ÉM: Érezhető hogy három ellenzéke is lehet: a baloldal, a Jobbik, és a korábbi szervezet prominensei és hívei….
Molnár Attila: Bennem kialakult egy elképzelés, hogy miként lehet egy sikeres szervezetet felépíteni. Nem szeretném az energiáimat az ellentáborokra fordítani. Azt gondolom nem megbántva őket – hiszen sok kérdésben még igazuk is lehet – hogy amíg az új, fölállt szervezet nem tudta magát igazából megmutatni, addig ezeket a támadásokat indokolatlannak tartom. Ha a munkánkról fognak valamilyen véleményt mondani, és az elfogadható, érdemes lesz vele foglalkozni.
ÉM: A győztes csapathoz mindenki szeret csatlakozni. Nem tart a karrieristáktól?
Molnár Attila: Ha márciusban elfogadjuk a munkatervet, és annak a megvalósításán dolgozunk, nagyon gyorsan kiderül, ki az aki csak karriert szeretne építeni és ki az aki érdemben tud és akar is tenni.
ÉM: Önt úgy ismerhették meg sokan,hogy a szabad vélemény nyilvánitás és gondolkodás hive, volt is belőle gondja. Most ebből a székből is igy gondolja?
Molnár Attila: Nem hiszek abban, hogy az egysíkú ,egyszinü város csak a jó város. Ha valaki tisztességgel, becsülettel ellátja szakmai munkáját és az a városban élő emberek javát szolgálja - az tegye a dolgát. Én megtapasztaltam azt is, hogy azért üldöznek valakit, mert egy kicsit másabb értékrendet vall - én ilyet nem kívánok tenni,és nem szeretném a nevemet adni hozzá. Abban hiszek, hogy meg lehet találni a közös pontokat, és lehet sokaknak együtt gondolkodva építeni a várost. Mert ha nem tudunk előrelépni együtt,nem fogunk a gyermekeink gyermekeit ölünkbe fogva vasárnap sétálni Miskolcon, hanem többszáz kilométerről az interneten fogjuk látni az unokáinkat.
ÉM: Sokan a napokban azért támadták,hogy résztvett most a Vadasparki átszervezésekben, elbocsátásokban. Megbánta?
Molnár Attila:Mindenki tudja,hogy nekem a Vadaspark a nagyon sokat jelent, a lelkem beletettem amig ott voltam. Megkértek hogy segitsek az ujraindulásnál a tanácsaimmal. Nem bántam meg, mert ezzel remélem segitettem az uj vezetésnek hogy fejleszteni tudják a szebb napokat látott Vadasparkot.
ÉM: Sokan mondják hogy nagy gond: Miskolc széthúzó, és kis hatókörű, kapacitásu értelmiségi réteggel rendelkezik.
Molnár Attila: Az értelmiségi az én olvasatomban az,aki felelősséget tud viselni környezetéért, és ezt a felelősséget úgy viseli, hogy azt többé és jobbá akarja tenni. Ez az egész országban is egy nagyon szűk rétegre jellemző. Miskolcon az ismert múlt miatt-gyors iparositás, mesterséges nagyváros teremtés - sokaknak nincs igazán erős kötődése a városhoz. Nem biztos, hogy ennek a következménye, de én Miskolcot másrészt "elklikkesedett” városnak tartom. Vannak értelmiségi és gazdasági csoportok, de nincs köztük átjárhatóság, párbeszéd, együttmüködés, de nincsenek is olyan színterek, ahol találkozhassanak, összejárhassanak. Azt szeretném ha Fidesz-Magyar Polgári Szövetség miskolci szervezetének az szellemü felépitésével is tudnék tenni ennek megváltoztatásáért.
- ÉM-PGY -