2024.04.12. 06:00
Figyelem! Pillanatok alatt megjavíthatja LG okostévéjét
Az LG eszközök ezreiben található biztonsági hibák megengedik a hackereknek, hogy átvegyék az uralmat felettük.
Forrás: LG
A közelmúltban felfedezett szoftversérülékenységek több tízezer LG okostévében teszik lehetővé kiberbűnözők számára, hogy eltérítsék őket. Érdemes megbizonyosodni róla, hogy a tévénk nem tartozik-e azok közé, amelyeket gátlástalanul irányíthat egy rosszindulatú ismeretlen.
A Bitdefender biztonsági cég biztonsági kutatást tett közzé, amely négy különböző sérülékenységet tárt fel az LG WebOS TV operációs rendszerében.
A világszerte mintegy 91 ezer készüléket érintő hibák lehetővé teszik, hogy egy károkozó számos behatolási lehetőséggel éljen, többek között root (rendszergazdai) hozzáférést kapva az érintett tévéhez. A biztonsági kutatók azt írják, hogy a hibák – amelyek a WebOS 4-től 7-ig terjedő verzióit érintik – lehetővé tehetik a hacker számára, hogy új felhasználót adjon az eszközhöz, saját kódot „fecskendezzen bele”, és így „teljesen átvegye” a tévét. A Bitdefender még novemberben figyelmeztette az LG-t ezekre a problémákra.
Jó tudni, hogy ilyen esetekben nem csak arról van szó, hogy a tévénket esetleg eltérítik. Ha ugyanis egy rosszindulatú személy bejut a készülék fiókjába, rengeteg más személyes adathoz is hozzáférhet, beleértve például az e-mail-fiókhoz való hozzáférést és a pénzügyi információkat. A készüléket titokban akár kriptobányászati rendszerhez vagy botnethez is kapcsolhatja.
Hogy megbizonyosodjunk, a készülékünk biztonságos, győződjünk meg arról, hogy frissítettük a tévét a legújabb szoftververzióra. Az LG március 22-én a legutóbbi frissítés részeként kiadott egy javítást a biztonsági problémák javítására. A legtöbb LG készüléknek automatikusan le kellett töltenie ezt a frissítést.
Ha meg akarunk győződni arról, hogy a WebOS TV legújabb verzióját használjuk, kövessük az LG utasításait, és lépjünk a Beállítások > Támogatás > Szoftverfrissítés menüpontra, majd kattintsunk a „Frissítések keresése” elemre. Ha van frissítés, kattintsunk a „Letöltés és telepítés” gombra.
Ennyi – összesen csak ennyit kell tenni. És már nyugodtan tévézhetünk.
Digitália
- Saját halálos mellrákját kezelte (sikeresen) egy tudós vírusterápiával
- A világ legkelendőbb telefonja: kitalálja, melyik az?
- Hazai tervezésű pilóta nélküli légijármű forradalmasítja a tisztítástechnológiát
- Ezért van mesterséges intelligencia a Samsung tévéiben
- Így torzítják a gondolkodásunkat az interneten látható képek