Helyi közélet

2012.08.23. 21:50

Intelligensé váló iskolák Borsod-Abaúj-Zemplén megyében

Borsod-Abaúj-Zemplén - Interaktív táblákkal szereltek fel 21 megyénkbeli iskolát a nyáron.

Borsod-Abaúj-Zemplén - Interaktív táblákkal szereltek fel 21 megyénkbeli iskolát a nyáron.– Nagy a lelkesedés a pedagógusok körében, örülnek a fejlesztésnek, ez hatalmas előrelépés – mondta portálunknak az egyik iskola, a putnoki Serényi Béla Gimnázium és Mezőgazdasági Szakközépiskola igazgatója. Magyar Andrástól megtudtuk, ők nyolc digitális táblát, laptopot és személyi számítógépet kaptak, fel is szerelték, be is üzemelték már mindet. Tizenöt pedagógust képeztek ki a használatukra. Magyar András hangsúlyozta, jó lenne, ha minél több tanár próbálná beilleszteni a tanmenetbe az új eszközök használatát is.

235 millió forint

A putnokin kívül húsz megyénkbeli iskola debütál mint intelligens iskola szeptembertől: a nagyszabású informatikai fejlesztés részeként 138 digitális interaktív táblát, projektort és laptopot, valamint wifi csomagokat, iskolai PC csomagokat osztottak szét közöttük egy TIOP pályázat eredményeként mintegy 235 millió forint értékben. A tanárokat – a 21 iskola 300 pedagógusáról van szó – tíz órás tanfolyamon ki is képezték az eszközök használatára.

A sajószentpéteri Pattantyús-Ábrahám Géza Szakképző Iskolából tizenheten vettek részt a tanfolyamon, a tantestület kétharmada.

– Eddig is volt két digitális táblánk, most kaptunk további hatot, ezzel alig marad néhány tanterem, ahol nem lesz – tudtuk meg Haraszti Judittól, az iskola igazgatóhelyettesétől. Megjegyezte még, így csaknem minden órán tudják majd használni.

Kőhalminé Kovács Kinga matematika tanárként alkalmazza majd az interaktív táblát, ő maga is részt vett a képzésen.

– Megtanították hogyan kell a táblát használni – magyarázta. Bepillanthattak az interaktív tananyag készítésének rejtelmeibe, megtudhatták, hol találják az interneten a már kész programokat, és megismerkedhettek a digitális bázissal.

– Főként a gyakorláshoz tervezem használni, ehhez nagyon sok program van a tudásbázisban – mondta. – A gyerekek is szeretni fogják, hiszen rögtön visszajelzést kapnak, hogy jól oldották-e meg a feladatot.

Elárulta még, lesznek órák, ahol a teljes 45 percben, lesz, amikor csak 10 percet használja, de az új anyagrészek vételénél be sem kapcsolják majd. Ehhez elengedhetetlen marad az egyszerű tábla és a kréta, jegyezte meg.

ÉM-HM


A projektről

A 21 iskola között ózdi, kazincbarcikai, putnoki, encsi, abaújszántói, szerencsi, tokaji, sályi, girincsi, tornanádaskai intézmények vannak. A pályázatot a megyei önkormányzat mint fenntartó indította, de menetközben az intézmények átkerültek a megyei intézményfenntartó központhoz (MIK), így a projektet már ők fejezték be.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában