2024.10.04. 12:49
Megalakult a miskolci közgyűlés: Hollósy András és Matiscsák Éva az alpolgármesterek - képek, videó
Esküt tett Tóth-Szántai József polgármester és a képviselők, Hollósy András és Matiscsák Éva személyében két alpolgármestere van Miskolcnak. Sarkalatos döntések születtek a miskolci közgyűlés alakuló ülésén.
Miskolc új vezetése munkában
Fotó: Vajda János
Huszonhat régi és új képviselő és Tóth-Szántai József polgármester, ebből áll Miskolc Megyei Jogú Város Közgyűlése - írta a boon.hu. A június 9-én megtartott önkormányzati választások eredményét dr. Orosz Gábor, a Miskolci Helyi Választási Bizottság elnöke az új miskolci közgyűlés október 4-i alakuló ülésén ismertette.
Elsőként a megválasztott képviselők tették le esküjüket és írták alá az erről szóló okmányt, majd a közgyűlés előtt Tóth-Szántai József mondta el hivatali esküjét és látta el kézjegyével a dokumentumot.
Miskolci közgyűlés: négy frakció alkotja
Tóth-Szántai József polgármester bejelentette, hogy négy frakció alakul a közgyűlésben: Fidesz-Magyar Polgári Szövetség, Kereszténydemokarata Néppárt, Pont Mi Lokálpatrióták Egyesülete, Magyar Szocialista Párt. A képviselőcsoportok vezetői sorrendben: Bajusz Gábor, Molnár Péter, Bodor Márk és dr. Simon Gábor.
Új tisztség a polgármesteri biztos
A hivatalosan is megalakult új miskolci közgyűlés elsőként a testület szervezeti és működési szabályzat módosításáról döntött. Az előterjesztésből kiderült, hogy a polgármester munkáját két alpolgármester segíti a jövőben (mint ismert, az előző ciklusban három alpolgármestere volt Miskolcnak).
A rendelettervezet tartalmazta a polgármesteri biztos tisztség bevezetését is. A tisztség létrehozásának indoka az önkormányzati szervezet fejlesztése és támogatása. A polgármesteri biztos díjazás nélkül látja el feladatát és a polgármesternek tartozik beszámolási kötelezettséggel.
Életképek az új miskolci közgyűlésről 2024.10.04.
Fotók: Vajda JánosKészülődés az alakuló ülésre 2024.10.04.
Fotók: Vajda JánosAlakuló ülését tartja az új miskolci közgyűlés 2024.10.04.
Fotók: Vajda JánosVáltozás az is, hogy a közgyűlés eddigi hat állandó bizottsága kibővül eggyel, a Turisztikai és Városmarketing Bizottsággal, amelynek feladata a város turisztikai és marketing szempontból történő fejlesztése.
A közgyűlés 17 igen és 3 nem szavazattal, 6 tartózkodással fogadta el a minősített többséget, azaz legalább 14 igent igénylő rendeletmódosítást.
Tóth-Szántai József: "Fel a fejjel, Miskolc!"
"Gratulálok minden képviselő győzelméhez és köszönöm a családok, barátok segítségét" - mondta el Tóth-Szántai József a képviselők előtti első beszédében. Így folytatta: Valamennyien szenvedélyesen szeretjük városunkat. Azért kell dolgoznunk, hogy gyerekeink, unokáink is megtalálják számításukat a városban. Sokan hagyták el Miskolcot az utóbbi években. Jól képzett, tehetséges fiatalok mentek el Miskolcról és családok százai szakadtak szét. Ennek véget kell vetni."
A polgármester szerint a város közösségi közlekedése nem alkalmas a városban élők számára. Változtatni kell rajta.
"Miskolc egy jó adottságú város. A Bükk ölelésében terül el. Fontos, hogy a környezet adta értékeink révén felzárkózzunk a hasonló nagyvárosokhoz" - jelentette ki.
Tóth-Szántai József felszólította a képviselőket, hogy tegyék félre nézeteltéréseiket és együtt tegyenek meg mindent a város fejlődése érdekében. "Megígérem, hogy mindenben partner leszek, ami a város érdekeit képviseli" - mondta.
"Szemléletváltásra van szükség. Menedzser szemléletű gondolkodás kell. Borsodi, miskolci vagányság kell. Piaci szemlélet kell az önkormányzat működtetésében" - sorolta.
Bükk városa projektet dolgoztunk ki. A város gazdaságára és az idegenforgalomra és az itt élők életére is pozitív hatással lesz ez. Ebben fontos a turizmus fellendítése. Fontos, hogy a Barlangfürdő újra látogatható legyen. A kormányzati döntéshozók érzik a téma fontosságát. Újjá fogjuk építeni a fürdőt. Az idő a fontos tényező. Minden erőmmel azon leszek, hogy minél hamarabb látogatható legyen a fürdő. Fel a fejjel, Miskolc!"
Két alpolgármester lett
A polgármester két alpolgármester megválasztására tett javaslatot Hollósy András és Matiscsák Éva személyében. Mindkettejüket 22 igen és 0 nem szavazattal, 4 tartózkodásssal választották alpolgármesterré. Ezt követően a testület döntött a polgármester és az alpolgármesterek illetményéről. Az önkormányzatokról szóló törvény szabályozza az alpolgármester illetményét, amely - a javaslat szerint - mindkettejük esetében havi 1 millió 170 ezer forint, a havi költségtérítésük pedig 175 500 forint. A polgármesteri illetmény - ugyancsak a törvény rendelkezése alapján - havi 1 millió 300 ezer forint, költségtérítése pedig 195 ezer forint.
A megválasztott alpolgármesterek ugyancsak a testület előtt letették a hivatali esküjüket.
Eggyel több bizottság lett
A közgyűlés szakbizottságai tagjainak és vezetőinek megválasztásával folytatódott a közgyűlés. A változás, hogy a közgyűlés eddigi hat állandó bizottsága kibővül eggyel, a Turisztikai és Városmarketing Bizottsággal, amelynek feladata a város turisztikai és marketing szempontból történő fejlesztése. A közgyűlés négy koordinációs tanácsnokot is választott, ők a testület négy frakciójának vezetői: Bajusz Gábor, Bodor Márk, Molnár Péter, dr. Simon Gábor. A közgyűlés 26 igen szavazattal fogadta el a javaslatot.
A szakbizottságok nem képviselő tagjainak eskütételével ért véget Miskolc Megyei Jogú Város Közgyűlésének alakuló ülése.
A miskolci közgyűlés összetétele
- Polgármester: Tóth-Szántai József (Pont Mi Egyesület-Fidesz-KDNP)
- Egyéni választókerületi képviselők:
- 1. Klinga Dániel (Pont Mi Egyesület-Fidesz-KDNP)
- 2. Czinkné Sztán Anikó (Pont Mi Egyesület-Fidesz-KDNP)
- 3. Barta Gábor (Pont Mi Egyesület-Fidesz-KDNP)
- 4. Berencsy Sándor Máté (Pont Mi Egyesület-Fidesz-KDNP)
- 5. Alavári Zsuzsa (Pont Mi Egyesület-Fidesz-KDNP)
- 6. Kozma István Jánosné (Pont Mi Egyesület-Fidesz-KDNP)
- 7. Fodor Zoltán (DK-LMP-Zöldek-MSZP-Párbeszéd-Zöldek)
- 8. Kavecsánszki Erzsébet (Pont Mi Egyesület-Fidesz-KDNP)
- 9. Matiscsák Éva (Pont Mi Egyesület-Fidesz-KDNP)
- 10. Szécsényi Marianna (Pont Mi Egyesület-Fidesz-KDNP)
- 11. Molnár Péter (Pont Mi Egyesület-Fidesz-KDNP)
- 12. Hollósy András (Pont Mi Egyesület-Fidesz-KDNP)
- 13. Deák-Bárdos Mihály (Pont Mi Egyesület-Fidesz-KDNP)
- 14. Bajusz Gábor (Pont Mi Egyesület-Fidesz-KDNP)
- 15. Pakusza Zoltán (Mi Hazánk)
- 16. Bartha György Imre (DK-LMP-Zöldek-MSZP-Párbeszéd-Zöldek)
- 17. Dr. Hojnyák Dávid (Pont Mi Egyesület-Fidesz-KDNP)
- 18. Bodor Márk (Pont Mi Egyesület-Fidesz-KDNP)
- Kompenzációs listás képviselők:
- Dr. Simon Gábor (DK-LMP-Zöldek-MSZP-Párbeszéd-Zöldek)
- Dr. Fekete Zoltán Józsefné (DK-LMP-Zöldek-MSZP-Párbeszéd-Zöldek)
- Mezei Attila (DK-LMP-Zöldek-MSZP-Párbeszéd-Zöldek)
- Szarka Dénes (Függetlenek-SZIVE-Jobbik-Momentum)
- Szopkó Tibor (Függetlenek-SZIVE-Jobbik-Momentum)
- Tarnóczi Attila (Mi Hazánk)
- Lehoczki-Spider László (Nép Pártján)
Bizottságok és vezetők
- Jogi és Ügyrendi Bizottság (13 tag): dr. Hojnyák Dávid
- Pénzügyi Bizottság (11 tag): Szopkó Tibor
- Városgazdálkodási és -üzemeltetési Bizottság (13 tag): Bajusz Gábor
- Köznevelési, Kulturális, Ifjúsági és Sport Bizottság (11 tag): Molnár Péter
- Egészségügyi, Szociális és Környezetegészségügyi Bizottság (11 tag): Szécsényi Marianna
- Rendészeti Bizottság (11 tag): Barta Gábor
- Turisztikai és Városmarketing Bizottság (11 tag): Berencsy Sándor Máté
boon.hu video
- Vármegyénk TOP 100 vállalkozása kapott teljesítményéért elismerést - képek, videó
- Csézy új dala szíveket facsar
- A BorsodChem Zrt. kapta idén a TOP 100 Gazdasági Díjat - Fotók, videó
- Bejutottunk a Sziklába és megtudtuk mi lesz a sorsa (fotók, videó)
- Brüsszel elvenné a 13. havi nyugdíjat, az Orbán-kormány kifizeti