2024.11.13. 08:00
Sinkovits Imre Emlékezete díjat kapott a bogácsi író
November 10-én immár hatodik alkalommal adták át a Hit és Hűség – Sinkovits Imre Emlékezete díjat a Magyar Színház Sinkovits Imre Színpadán. Idén vármegyénkbeli író is Hit és Hűség - Sinkovits Imre Emlékezete díj elismerésben részesült.
Kubik Anna és Hajdu Imre a Hit és Hűség - Sinkovits Imre Emlékezete díj alapítójával, Sinkovits-Vitay Andrással.
Forrás: Sinkovits-Vitay András Facebook oldala
A Hit és Hűség – Sinkovits Imre Emlékezete díj célja, hogy elismerje azokat a kimagasló személyiségeket, akik hűségesen, kitartással és odaadással munkálkodnak a magyar kultúra, nyelvi és erkölcsi örökség megőrzésén és továbbadásán. Sinkovits-Vitay András díjátadón elhangzott szavai szerint az idei díjazottak példaként szolgálnak az egész magyar közösség számára, hiszen édesapjához hasonlóan ők is hűségesen és fáradhatatlanul küzdenek a magyar kultúra fennmaradásáért.
A Sinkovits Imre Emlékezete díj idei nyertesei
Kubik Anna, Kossuth-díjas és Jászai Mari-díjas színművésznő, a Magyar Köztársaság Érdemes Művésze az idei díjazottak egyike. Művészi pályafutása során a magyar színházi élet egyik legkiemelkedőbb alakjává vált, és mindig hű maradt ahhoz az értékrendhez, amely Sinkovits Imre szellemiségét is fémjelezte. Kubik Anna tehetsége és elhivatottsága révén a magyar színházi világ megkerülhetetlen szereplője, akinek művészete időtálló értéket képvisel, és generációkat köt össze.
Díjat kapott továbbá Hajdu Imre, Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei író és újságíró, aki több mint öt évtizedes pályafutása során nem csupán a magyar irodalmi élet, hanem a borászat területén is jelentős nyomot hagyott. Hajdu Imre, aki a Bogácsért Életmű Díj kitüntetettje, valamint a Magyar Kultúra Lovagja címmel is büszkélkedhet, közel ötven könyv szerzője. Újságíróként hosszú éveket töltött el a szakmában. Emellett mélyen elkötelezett a borászat iránt is, nemcsak összegyűjtötte a tájegység költőinek borverseit, hanem a bogácsi és bükkaljai borok védelmét is szívügyének tekinti. A Szent Márton Borrend, amely 1996-ban alakult, részben az ő gondolati támogatásával jött létre. Hajdu Imre egy másik jelentős kulturális kezdeményezése a Bogácsi Színészliget, ahol a Magyar Teátristák Keresztjének felállítását is szorgalmazta.