Labdarúgás

2024.07.28. 18:19

DVTK – Paksi FC: négygólos nyitány

A DVTK a labdarúgó NB I-ben vasárnap 18.50-től a Paksi FC ellen játszott A DVTK az évad 1. fordulójában hazai pályán szerepelt.

DVTK – Paksi FC mérkőzés, a labdarúgó NB I 1. fordulójában

Fotó: NSO/Kovács Péter

A DVTK – Paksi FC mérkőzés végeredménye: 2-2
----
96. perc: Vége a mérkőzésnek.
----
95. perc: Edomwonyi passzáról maradt le Ferencsik B.
----
92. perc: Sanicanin kapott sárga lapot.
----
90. perc: Hat perc hosszabbítás következik.
----
89. perc: Bényei helyett Ferencsik B. folytatja.
----
88. perc: Kovács K. helyett Szabó J. a pályán.
----
86. perc: Feuillassier balról érkező szögletét Edomwonyi fejelte kapura, Simon B. még védett, ám Klimovich közelről a kapuba küldte a lasztit. A videós visszajátszások szerint már Edomwonyi fejese is túljutott a gólvonalon, 2-2.
----
85. perc: Klimovich esett el a 16-oson belül, a játékvezető nem ítélt 11-est. A VAR vizsgálat után sem.
----
84. perc: Feuillassier lőtt a kapu fölé.
----
81. perc: Windecker büntetőből a jobb alsó sarokba lőtt, 1-2.
----
80. perc: VAR vizsgálat után Szatmári kezezése miatt 11-eshez jutott a Paksi FC.
----
79. perc: Szabó B. fejelt a bal alsó sarok mellé.
----
77. perc: Edomwonyi kapott sárga lapot.
----
76. perc: Feuillassier balról érkező középre gurítását Bényei közelről a kapu fölé lőtte.
----
73. perc: Diósgyőri csere, Rakonjac jött le, Edomwonyi ment be.
----
71. perc: Folytatódik a játék.
----
70. perc: Ivószünet miatt áll a játék.
----
69. perc: Vendég csere, Mezei helyett Vécsei állt be.
----
67. perc: Feuillassier lőtt közelről a jobb kapufa mellé.
----
66. perc: Hármas csere a DVTK-nál, Pozeg Vancas helyett Klimovich, Rharsalla helyett Vallejo, Varga Z. helyett Feuilassier állt be.
----
64. perc: Pozeg Vancas közeli lövését védte bravúrral Simon B.
----
63. perc: Csere a Paksnál, Szabó B. helyett Zimonyi a pályán.
----
57. perc: Megvan a hivatalos nézőszám is, ami 6137 fő.
----
47. perc: Mezei ugratta ki Bödét, a hazai védők vonalából, a frissen beállt csatár pedig rövid sprint után 15 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 1-1.
----
19.54: Megkezdődött a második félidő.
----
A szünetben kettőt cserélt a Paksi FC, Tóth B. helyett Böde, Papp K. helyett Windecker folytatja.
----
45+4. perc: Vége az első félidőnek.
----
45+3. perc: Bényei kapott sárga lapot visszahúzásért.
----
45. perc: Négy perc hosszabbítás következik.
----
44. perc: Kovács K. lábáról nem a hazai kapu felé pattant a labda, hanem számára rossz irányba, és a DVTK védelem felszabadított.
----
41. perc: Rakonjac kapott labdát a bal oldalon, elkezdett befelé araszolni, kereste lövést, majd miután megtalálta, 17 méterről, középről a jobb kapufáról bombázott a kapuba, 1-0.
----
39. perc: Lund visszatért a pályára.
----
38. perc: Lundot kellett ápolni sérülés miatt.
----
36. perc: Kovács K. kapott sárga lapot, kezezésért.
----
35. perc: Osváth lőtt laposan a jobb kapufa mellé, 15 méterről.
----
33. perc: Szabó B. csavart balról a bal kapufa mellé.
----
32. perc: Mezei lőtt a kapu fölé.
----
26. perc: Folytatódik a játék.
----
25. perc: Ivószünet miatt szakadt meg a játék.
----
24. perc: Rharsalla balról érkező badását Rakonjac fejelte a léc fölé.
----
23. perc: Tóth B. estében lőtt, Odyntsov védett.
----
21. perc: Sanicanin tekintélyt parancsoló szerelésével méter hosszan szántotta ki a gyepet Balogh B. mellett.
----
12. perc: Varga Z. tekert jobbról a jobb kapufa mellé.
----
10. perc: Kovács K. kapura emelt labdáját fogta meg a hazai hálóőr.
----
6.perc: Osváth beadását húzta le Odyntsov.
----
18.50: Megkezdődött a mérkőzés.
----
A két csapatnak ez lesz a 38. meccse egymás ellen, az élvonalban. Az eddigi 37 találkozóból 16-szor nyertek a paksiak, 9-szer volt döntetlen, 12 alkalommal győzött a diósgyőri együttes. A Diósgyőr pályaválasztása mellett eddig 20 NB I-es találkozót rendeztek, ezekből 8-at nyert meg a DVTK, 5-ször volt döntetlen, a Paks 7-szer diadalmaskodott.
----
A tavalyi évadban egymás ellen lejátszott három NB I-es meccs közül az elsőn, 2023. augusztus 12-én, Diósgyőrben 1-1-es döntetlen született, a másodikon, 2023. november 24-én, Pakson a hazaiak 4-1-re nyertek, a harmadikon, 2024. március 16-án, Diósgyőrben szintén hazai siker született, 2-1-gyel.  (Mindhárom meccsen gólt szerzett paksi színekben Könyves Norbert, akit tavaly nyáron ,,tanácsoltak el" Diósgyőrből - ám tőle most nem kell tartani, mert pár napja a Vasas FC-hez igazolt.)
----
Diósgyőri VTK – Paksi FC 2-2 (1-0)
Diósgyőr, 6137 néző. V.: Berke (Garai, Aradi).
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Gera, Lund, Szatmári, Sanicanin – Bényei, Holdampf – Varga Z., Pozeg Vancas, Rharsalla – Rakonjac. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Paksi FC: Simon B. – Ötvös, Kinyik, Vas – Mezei, Papp K., Balogh B., Osváth – Kovács K., Tóth B., Szabó B. Vezetőedző: Bognár György.
Csere: Tóth B. helyett Böde a 46., Papp K. helyett Windecker a 46., Szabó B. helyett Zimonyi a 63., Pozeg Vancas helyett Klimovich a 66., Rharsalla helyett Vallejo a 66., Varga Z. helyett Feuilassier a 66., Mezei helyett Vécsei a 69., Rakonjac helyett Edomwonyi a 73., Kovács K. helyett Szabó K. a 88., Bényei helyett Ferencsik B. a 89. percben.
Sárga lap: Kovács K. a 36., Bényei a 45+3., Edomwonyi a 77., Sanicanin a 92. percben.
Gólszerző: Rakonjac (1-0) a 41., Böde (1-1) a 47., Windecker, 11-esből (1-2) a 81., Edomwonyi (2-2) a 86. percben.