2024.08.24. 16:13

DVTK – KTE: egy gól döntött

A DVTK labdarúgócsapata az NB I 5. fordulójában a KTE együttesét fogadta. A DVTK hazai meccse szombaton 16.45-kor kezdődött Diósgyőrben.

Diósgyőri VTK – Kecskeméti TE Fotó: Vajda János

A DVTK – KTE mérkőzés végeredménye: 1-0.
----
97. perc: Vége a mérkőzésnek.
----
96. perc: Gera kapott sárga lapot.
----
94. perc: Pozeg Vancas szabadrúgása kerülte el a KTE kapuját.
----
93. perc: Kovács B. is besárgult, Edomwonyi felvágásáért.
----
92. perc: Lund kapott sárga lapot, Nikitscher felrúgásáért.
----
90. perc: Öt perc hosszabbítás következik.
----
89. perc: Zeke beadása után Pálinkás lövése pattant szögletre egy hazai védőről.
----
86. perc: Acolatse lőtt szabadrúgásból a léc fölé.
----
85. perc: Lukács D. helyett Kovács K. állt be.
----
84. perc: Derekas kapott sárga lapot.
----
83. perc: Acolatse lövését fogta meg Kersák.
----
80. perc: Kovács B. fejelt a kapu fölé.
----
78. perc: Edomwonyi közeli lövését védte Kersák.
----
75. perc: Hazai csere, Nagy K. helyett Derekas folytatja.
----
73. perc: Gera jobbról érkező beadása után Edomwonyi fejelt kapura, Kersák bravúrral védett, a labda Acolatse elé került, aki laposan a kapuba lőtt, 1-0.
----
70. perc: Vágó helyett Kovács B., Helmich helyett Vattay állt be a vendégeknél.
----
68. perc: Folytatódik a meccs.
----
68. perc: Újabb két hazai csere, Komlósi helyen Vallejo, Rahrsalla helyett Edomwonyi állt be. Érdekesség, hogy ezzel minden cseréjét ellőtte a hazai szakvezető, remélhetőleg nem lesz olyan sérülés, ami miatt kevesebb emberrel kell befejeznie a meccset a DVTK-nak.
----
67. perc: Ivószünet.
----
65. perc: Acolatse középre lőtt labdája Gera lábáról perdült Kersákhoz.
----
63. perc: A félidőben azért volt csere a DVTk-nál, mert Chorbadzhyski meghúzódott.
----
58. perc: Pálinkás 6 méterről fejelt a jobb kapufa mellé.
----
57. perc: 4121 fő a hivatalos nézőszám. Ez több mint kétezerrel kevesebb, mint a tavalyi átlag (6431 fő). Érdekesség, hogy az előző évadban a KTE elleni első meccsen 7292 fő volt a diósgyőri stadionban, az idén májusban pedig 5412 néző.
----
57. perc: Hazai cserék, Klimovich helyett Pozeg Vancas, Varga Z. helyett Acolatse állt be.
----
52. perc: Pálinkás fejesét fogta meg Sentic.
----
51. perc: Rakonjac elől tisztázott Kersák.
----
50. perc: Zeke passza után Lukács D. közelről lőtt a kapu fölé.
----
46. perc: Rahrsalla lőtt 11 méterről a kapu fölé.
----
17.48: Megkezdődött a második játékrész. A szünetben egy csere volt, Chordbadzhyski helyett Lund állt be.
----
45+3. perc: Vége az első félidőnek.
----
45. perc: Kettő perc a hosszabbítás.
----
42. perc: Mezőnyfoci zajlik a pályán.
----
37. perc: Rakonjac közeli lövését védte bravúrral Kersák.
----
36. perc: Gera szerzett labdát, és adott be jobbról remekül, Rahrsalla, azonban 6 méterről a kapu mellé fejelt.
----
35. perc: Lukács D. közeli lövését fogta meg Sentic.
----
33. perc: Helmich távoli lövése kerülte el centikel a bal alsó sarkot.
----
30. perc: Helyzetek az elmúlt percekben nem adódtak. Érdekesség, hogy amíg a vendégeknél a kezdőcsapat mind a 11 tagja magyar (!), addig ez a szám a Diósgyőrnél 4 fő (Gera, Szatmári, Komlósi, Varga Z.).
----
26. perc: Folytatódik a mérkőzés.
----
25. perc: Ivószünet miatt szakadt meg a játék.
----
24. perc: Klimovich kapott sárga lapot.
----
18. perc: Ahogy két hete, a Ferencvárosi TC elleni bajnokin, most is a DVTK stadionban, élőben nézi a meccset Marco Rossi, a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitánya, aki kedden hirdet keretet a Nemzetek Ligája sorozat előtt. A diósgyőri csapatból Gera Dánielnek van esélye arra, hogy meghívót kapjon, amennyiben most is jól teljesít.
----
17. perc: Hazai szabadrúgás után Komlósi fejelt a léc fölé.
----
16. perc: Szabó A. kapott sárga lapot, mert felvágta Feuillassiert.
----
14. perc: Klimovich talált a kapuba, lesről, így nincs gól.
----
11. perc: Szatmári indítása után Belényesi fejelte rosszul haza a labdát, a kecskeméti kapus nem érte el azt, a szemfüles Rakonjac pedig a kapu jobb alsó sarka mellé lőtt.
----
5. perc: Helyzet még nincs, érdekesség van, a két csapat korábbi játékosával, Szűcs Kornéllal kapcsolatban.
----
16.45: Megkezdődött a mérkőzés.
----
A meccs előtti ünnepélyes kezdőrúgást a DVTK sportolója, Guzi Blanka végezte el, aki ebben a hónapban, a párizsi olimpián női öttuásában a 4. helyen végzett.
----
A DVTK együttesében először kap lehetőséget Komlósi Bence, a 18 éves védekező játékos.
----
A két csapatnak ez lesz a 16. egymás elleni meccse az élvonalban, és eddig mindenből mindenki 5-öt ért el: ennyiszer nyert a Diósgyőr és a Kecskemét is, és ennyiszer volt döntetlen.
----
A DVTK pályaválasztása mellett 8 NB I-es mérkőzést játszottak egymás ellen a csapatok, 5 hazai siker mellett, 2 döntetlen született, a Kecskemét 1 alkalommal, 13 éve tudott nyerni.
----
Diósgyőri VTK – Kecskeméti TE 1-0 (0-0)
Diósgyőr, 4121 néző. V.: Berke (Tóth II. V., Szert).
Diósgyőri VTK: Sentic – Gera, Szatmári, Chorbadzhiyski, Sanicanin – Komlósi, Klimovich – Varga Z., Feuillassier, Rahrsalla – Rakonjac. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Kecskeméti TE: Kersák – Nagy K., Szabó A., Belényesi, Katona, Zeke – Nikitscher, Vágó, Helmich – Pálinkás,  Lukács D. Vezetőedző: Szabó István.
Csere: Chordbadzhyski helyett Lund a 46., Klimovich helyett Pozeg Vancas az 57., Varga Z. helyett Acolatse az 57., Komlósi helyen Vallejo a 68., Rahrsalla helyett Edomwonyi a 68.,  Vágó helyett Kovács B. a 70., Helmich helyett Vattay a 70., Nagy K. helyett Derekas a 75., Lukács D. helyett Kovács K. a 85. percben.
Sárga lap: Szabó A. a 16., Klimovich a 24., Derekas a 84., Lund a 92., Kovács B. a 93., Gera a 96. percben.
Gólszerző: Acolatse (1-0) a 73. percben.