2 órája

DVTK: az Újpestnél is nulláztak

A DVTK labdarúgócsapata az Újpest FC vendége volt szombaton. A DVTK meccse a labdarúgó NB I 7. fordulójában 17.00-kor kezdődött.

A DVTK (pirosban) ma az Újpest FC-nél vendégeskedik

Fotó: MW

Az Újpest FC – Diósgyőri VTK mérkőzés végeredménye: 0-0.
----
A DVTK zsinórban negyedik meccsén nem kapott gólt, és sorozatban ez volt a negyedik veretlen bajnokija.
----
99. perc: Vége a mérkőzésnek.
----
98. perc: Rakonjac kapott sárga lapot.
----
97. perc: Rakonjac lökete szállt a léc fölé.
----
96. perc: Gera lőtt 8 méterről a bal kapufa mellé.
----
95. perc: Brodic lőtt a kapu mellé.
----
92. perc: Nunes kapott sárga lapot.
----
91. perc: Horváth K. lövésébe lépett bele egy diósgyőri védő, sarokrúgást érően.
----
90. perc: Nyolc perc hosszabbítás következik.
----
90. perc: Horváth K. lövése után pattant szögletre a labda.
----
89. perc: Gera beadásánál húzta le a labdát Piscitelli kapus Rakonjac feje elől.
----
88. perc: Feuillassier beadása után pattant szögletre a labda.
----
84. perc: Folytatódik a meccs, azok után, hogy Holdampf helyett Pozeg Vancas állt be.
----
82. perc: Piscitelli ápolása miatt áll a játék.
----
78. perc: Lacoux kapott sárga lapot, és mivel már volt neki egy ilyen figyelmeztetése, a piros is előkerült, 10 főre fogyatkozott az Újpest.
----
78. perc: Duarte is besárgult.
----
76. perc: Ljujic szabadrúgását fogta meg Sentic.
----
75. perc: Chorbadzhyski kapott sárga lapot.
----
74. perc: Megvan a hivatalos nézőszám is, ami 8562 fő.
----
73. perc: Cserélnek a hazaiak is, Tamás K. helyett Mucsányi folytatja.
----
73. perc: Kettős vendég csere, Edomwonyi helyett Rakonjac, Lund helyett Bárdos állt be.
----
70. perc: Klimovich bombájába lépett bele egy hazai védő.
----
66. perc: Gera talált a kapuba Klimovich beadása után, de a VAR vizsgálatot követően visszavonták a gólt, mert a lövés előtt Gera kezét érintette a labda.
----
63. perc: Csere mindkét oldalon, Geiger helyett Karamoko, Jurek helyett Feuillassier állt be.
----
61. perc: Klimovich ápolása miatt áll a játék.
----
59. perc: Vallejo kapott sárga lapot.
----
59. perc: Egy gyorsan elvégzett DVTK szabadrúgás után Jurek futott előre, de középre tett labdája nem talált embert. A túloldalon viszont Klimovich szedte össze a lasztit, majd középre ívelt, Holdampf fejesét Piscitelli bravúrral ütötte ki a léc alól.
----
49. perc: Gera újra a pályán, folytatni tudja a játékot.
----
48. perc: Gera a saját lábán hagyta el a játékteret, 10 emberrel játszik a DVTK.
----
46. perc: Gera esett rosszul, és ápolni kell.
----
18.04: Megkezdődött a második játékrész.
----
45+1. perc: Vége az első félidőnek.
----
45+1. perc: Gera kapott sárga lapot lerántásért.
----
45. perc: Egy perc hosszabbítás lesz.
----
40. perc: Edomwonyi beadása suhant el a kapu elé érkező Gera és Jurek előtt.
----
36. perc: Horváth K. lövését ütötte szögletre Sentic. Ez volt a meccsen az első kaput eltaláló lövés.
----
32. perc: Gera lőtt 15 méterről a bal felső sarok fölé. Ez volt az első ígéretes próbálkozás a meccsen.
----
24. perc: Lacoux és Edomwonyi kapott sárgát a ,,balhé" résztvevői közül. A diósgyőri támadónak ebben az évadban ez volt az ötödik ilyen figyelmeztetése, így a következő meccset, a jövő hét szombati, Zalaegerszegei TE FC elleni bajnokit ki kell hagynia.
----
24. perc: Végre valami, de még nem foci, az egyik diósgyőri játékos a hirdető táblára lökött egy újpestit, ebből lett egy kis kakaskodás.
----
23. perc: Elment az első félidő első fele, kapura lövés még nem volt...
----
15. perc: A vendégek dupla védőfalán keresi a rést az Újpest FC, de még nem jártak sikerrel.
----
10. perc: Helyzet egyelőre nincs, és jellemzően a DVTK térfelén folyik a játék.
----
2. perc: Horváth K. vezette hosszan a labdát, Lund állította meg őt a 16-oson belül.
----
17.01: Megkezdődött a mérkőzés.
----
Önmagukhoz képest is jelentős létszámban vannak a hazai drukkerek, 7-8 ezren lehetnek.
----
A DVTK kezdőcsapata meglehetősen védekező párti, Jurek és Edomwonyi mellett az elmúlt időszakban védőként szerepeltetett Gera lehet a támadó trió harmadik tagja.
----
A DVTK cserepadján 11 játékos kapott helyet: Odyntsov, Danilovic, Bárdos, Rakonjac, Komlósi, Feuillassier, Ferencsik B., Varga Z., Rahrsalla, Pozeg Vancas, Huszár. Nem húzott szerelést erre a meccsre, nem került keretbe az eltiltott Acolatse, a tartósan sérült Popadiuc, Drezgic, a lábadozó Bényei, a fiatal hármas, Derényi, Herbák, Fekete V., valamint Kampetsis és Gluscevic.
----
A meccsen több, mint 400 DVTK drukker lesz jelen, ugyanis szombaton délelőtt elkelt az összes hely a rendező klub által megnyitott 397 fős C1 szektorba, emiatt meg kellett nyitni a mellette lévőt is, hogy a vendég szurkolók jegyigényeit kielégíthessék az újpestiek.
----
A két csapatnak az előző évadban egymás ellen lejátszott mindhárom meccsét az Újpest FC nyerte, 2023. október 7-én Budapesten 2-0-ra, 2024. február 11-én, Diósgyőrben 2-1-re, 2024. május 4-én, a fővárosban 7-0-ra.
----
A két csapat az Újpest FC pályaválasztása mellett 59 NB I-es meccset játszott, ezek közül 35 alkalommal hazai győzelem született, 19-szer volt döntetlen, a Diósgyőr 5-ször tudott nyerni vendégként. Legutóbb 2019. november 23-án, 2-0-ra.
----
Labdarúgó NB I, 7. forduló
Újpest FC – Diósgyőri VTK 0-0
Budapest, 8562 néző. V.: Bognár T. (Szert, Vígh-Tarsonyi).
Újpest FC: Piscitelli – Bese, Nunes, Duarte, Fiola, Tamás K. – Ljujic, Lacoux, Geiger – Brodic, Horváth K. Vezetőedző: Bartosz Grzelak.
Diósgyőri VTK: Sentic – Szatmári, Lund, Chorbadzhyski, Sanicanin – Holdampf, Vallejo – Jurek, Klimovich, Gera – Edomwonyi. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Csere: Geiger helyett Karamoko a 63., Jurek helyett Feuillassier a 63., Edomwonyi helyett Rakonjac a 73., Lund helyett Bárdos a 73., Tamás K. helyett Mucsányi a 73., Holdampf helyett Pozeg Vancas a 84. percben.
Sárga lap: Edomwonyi a 24., Lacoux a 24., Gera a 45+1., Vallejo az 59., Chorbadzhyski a 75., Duarte a 78., Nunes a 92., Rakonjac a 98. percben.
Kiállítva: Lacoux a 78. percben.