Szponzorált tartalom

2021.02.15. 14:16

Hogyan válasszuk ki a megfelelő vállalkozót lakásfelújítási támogatás elnyerését?

Tavaly év végén mindenki felkapta a fejét a kormány lakásfelújítási támogatási ígéretére.

Forrás: shutterstock.com

Sokan kételkedtek a dologban, és arra vártak, hogy a törvényi előírásoknak már csak egy szűkebb réteg fog megfelelni. Ez nem vált be, az otthonfelújítási támogatás valóban mindenkinek szól, aki gyereket nevel, de érdemes odafigyelni a részletekre. Néhány apróságon akár az egész támogatás elúszhat – hiánypótlásra pedig csak egyszer van lehetőségünk!

Az már kiderült, hogy a támogatás utófinanszírozott, vagyis a kérelmező előbb fizeti ki a munkát saját zsebből, majd utána kérheti a támogatást az államtól. Az összeg maximum 3 millió Ft lehet, ami a teljes felújítási költség fele lehet, több nem. A legfontosabb, hogy minden esetben szerződéssel, és befizetett számlákkal kell igazolni az elvégzett munkát. Itt tehát máris kiesik a rokoni, baráti segítség, hacsak nincs róla szerződés. Persze az állam senkinek sem fog a kezére csapni, ha a saját lakásában festőhengert ragad, de ilyen típusú munkadíjat nem lehet elszámolni.

Az otthonfelújítás további részleteiről a Qjob.hu oldalán olvashatsz: https://qjob.hu/blog/articles/lakasfelujitasi-tamogatas

Szerződésre fel!

Marad tehát a szerződött szakember bevonása. Fontos, hogy olyan vállalkozóval/céggel állapodjunk meg, amely az adóhatóságnál vezetett nyilvántartásban szerepel. Mindennek az alapja ugyanis a részletes vállalkozói szerződés, amelyben külön fel vannak tüntetve az elvégzett munka folyamatai, illetve külön a felhasznált anyagok. Szerződés nélkül számlákat sem lehet benyújtani.

Ez annyira igaz, hogy ha pl. valaki vesz egy beépíthető mosogatógépet, és azt maga szereli be, nem jogosult a támogatásra. Ha viszont ez egy konyhafelújítási szerződés része, amelyben fel van tüntetve az anyagköltség, és a beszerelési költség (munkadíj), már jogos lehet a kérelem. A Qjob-on például még szerződéskötés előtt meg lehet ezt beszélni, sőt kérhetjük akár a vállalkozói igazolvány, engedély megtekintését is akár online.

Számla, számla, számla...

Minden számla az igénylő nevére kell, hogy szóljon, és a 2021 előtti számlák szóba sem jöhetnek. Az is fontos, hogy a vállalkozó eleget tegyen minden számlajelentési, és adatszolgáltatási kötelezettségének, mert ezek elmulasztása miatt a számláit kizárhatják az igénylésből. Érdemes erre még a szerződés előtt rákérdezni, de egy korrekt vállalkozó ezekkel tisztában van.

Nem muszáj azonban egy vállalkozóhoz ragaszkodni. Teljesen életszerű, hogy különböző munkákra más szakemberekkel szerződünk, viszont így mindenkivel külön szerződést kell kötnünk. Ennek köszönhetően nem kell mindent egyszerre elvégeznünk, a felújítási munkálatokat eltolhatjuk időben, ilyenkor is egyben kell beadnunk az igénylést a legutolsó számla után.

Áfamentes vállalkozó?

Mára az is kiderült, hogy az áfamentesen dolgozó vállalkozók szerződései és számlái is elfogadottak. Ez rengeteg kisvállalkozónak jó hír, közülük sokan a Qjob.hu-n is hirdetik magukat.

Ne felejtsük el, hogy a támogatást 2022. utolsó napjáig be lehet nyújtani, viszont az utolsó befizetett számla kifizetése, és a támogatás igénylése között nem telhet el 60 napnál több!

(PR cikk)

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában