Hirdetés

2 órája

Továbbra is Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye sikeréért dolgozunk

Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye felzárkózott. Sőt, hazánk más térségei számára jelent példát arra, hogyan lehet és kell egy sikeres, erős közösséget és vele erősebb gazdaságot építeni. Olyan közösséget, amely másokat is erre a vidékre vonz, és amely segíti a további gazdasági fejlődést.

PR cikk
Bánné dr. Gál Boglárka, a vármegyei közgyűlés elnöke

Eseménydús év vége felé közeledünk úgy, hogy június 9-én fontos kérdésekben döntött az ország. A helyhatósági választások a vármegyei közgyűlés összetétele és a közgyűlés elnöke révén érintett minket, személy szerint engem is. Azt talán mondanom sem kell, hogy egy politikus életének fontos vizsgája a választás. Ezen Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye lakossága úgy ítélte meg, hogy az út, amelyen elindultunk, folytatást érdemel. Megmérettettünk, és a vármegye lakossága bizalmat szavazott nekünk. Ez azonban nem a választást megelőző kampányidőszaknak köszönhető. Ott van benne az elmúlt 5 év eredményessége, az elmúlt 5 év sikerei, az előző önkormányzati időszak munkája.

Aki ismer, tudja, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye a szívügyem. A vármegye országgyűlési képviselőivel, közgyűlési képviselőtársaimmal, a települések polgármestereivel és önkormányzatunk munkatársaival az elmúlt években azért dolgoztunk, hogy az itt élő családok kiegyensúlyozott, boldog, békés életet élhessenek, ennek tudatában pedig jövőt tervezhessenek – itt, nálunk. Ehhez két dologra van szükség: családbarát fejlesztésekre és a gazdaság további erősítésére. Ez a mi politikánk, és június 9-én ismételt felhatalmazást kaptunk a folytatásra: a következő 5 évben is dolgozhatunk Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyéért.

Ez év elején Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter a Vármegyeházán tett látogatása alkalmával azt nyilatkozta:

Az iparfejlesztési politikában olyan időszak kezdetén állunk, ami sok jót hozhat Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyének, amelynek felzárkózása rendkívül sikeres volt, és az itt megszerzett tapasztalatok jó példaként szolgálnak más vármegyék felzárkóztatásában.

2023-ban az ország ipari termelésének 44%-át Pest, Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom vármegyei, illetve fővárosi telephelyeken állították elő. Az egy lakosra jutó termelési érték országos átlaga 5,7 millió forint volt, ez Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében 7,3 millió forint, ezzel pedig a 19 vármegye közül a 7. helyen állunk. Mindezt úgy, hogy 2023-ban az ipari termelés volumene 5,5%-kal csökkent a 2022-es évhez viszonyítva (igaz, akkor 6,1%-kal nőtt). Ahogy igaz az is, hogy 2013 óta visszaesést ezen kívül csak 2020-ban mért a Központi Statisztikai Hivatal.

Innen nézve (is) hatalmas teljesítmény, amit vármegyénk, Borsod-Abaúj-Zemplén hozzáad az ország ipari termeléséhez, ami azt is jelenti, hogy a családbarát fejlesztések és a gazdaság további erősítése eredményes.

Ugyanakkor nem dőlhetünk hátra, hiszen a felzárkózás csak a kezdet. A sikerhez vezető úton tovább kell mennünk. Az utat – ahogy azt már megszokhattuk – kihívások, változások, veszélyek szegélyezik: világjárvány, háború és a nyomukban járó gazdasági recesszió, infláció. Végül az lesz sikeres, aki hamarabb alkalmazkodik. Ehhez viszont tudnunk kell célokat kijelölni, fel kell mérni a lehetőségeket és a valós veszélyeket, azok tudatában tervezni, cselekedni. Mi tudjuk, mi a célunk, tudjuk, hogyan érjük el azt. Már csak meg kell tennünk a következő lépéseket. A vármegye önkormányzata által menedzselt Területi és Településfejlesztési Operatív Program előző fejlesztési időszaka (2014–2020) már lezárult, de a TOP Plusz – a jelenlegi időszak – újabb lehetőségek ajtaját nyitotta meg előttünk. Persze gondos tervezéssel és a célok reális meghatározásával, valamint együttműködéssel. A TOP Pluszban is nagy hangsúlyt helyezünk az orvosi rendelők, bölcsődék, óvodák felújítására, a lakossági szolgáltatások korszerűsítésére, a csapadékvíz-elvezető rendszerek kiépítésére – íme, néhány a családbarát fejlesztéseink közül, amelyek aztán a vármegye településein élőket szolgálják.

Ahogy nagy hangsúlyt helyezünk a természeti adottságokra épülő turisztikai-gazdasági beruházásokra, a megújulóenergia-termelés és -felhasználás növelésére, valamint a foglalkoztatás- és gazdaságfejlesztésre, amiről az új Paktum szól a maga 6,539 milliárd forintos európai uniós támogatásával. Továbbra is megmutatjuk értékeinket, építjük közösségeinket, együttműködünk a településekkel, a térség országgyűlési képviselőivel, a polgármesterekkel és mindazokkal, akik elkötelezettek Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye fejlődéséért, akik elkötelezettek a családbarát fejlesztések és a gazdaság további erősítése mellett. Haladunk tovább, és a felzárkózás után utunk most már a legjobbak közé vezet.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában