Kosárlabda

2023.01.05. 20:17

Oroszlánként küzdve, győzelem (fotókkal)

A hosszabbításos schiói vereségért a rendes játékidőben vágott vissza a DVTK-Hun-Therm.

DVTK-Hun-Therm vs. Baretta Famila Schio

Fotó: Ádám János

A női kosárlabda Euroliga B-csoportjának 8. fordulójában, csütörtökön este az olasz Baretta Famila Schio csapatát fogadta a DVTK-Hun-Therm együttese. A mérkőzés remek hangulatban kezdődött, nem csak a hazai szurkolók nagy létszáma, és hangereje miatt, hanem azért is, mert két-három tucat narancs színben pompázó olasz drukker is megjelent a csarnokban.

Nehezen indult be a pontgyártás, mindkét oldalon, először Green volt eredményes, aztán Mabrey, aki csapata ötödik kísérletét váltotta gólra; a célba ért hármas vezetést is jelentett számukra. 5-7-es állást követően ismét a nem sül periódus következett az olaszoknál, és miután Garbin duplája, aztán Guirentes faultosa, és Kányási sima dobása is célba ért (12-7), a vendégek edzője időt kért. A pihenő után a DVTK új játékosa, a hétfőn érkezett Grigalauskyte is pályára került, majd Ndour, csapata közel négy perces gólcsendjét törte meg. Ezzel egy erős részhajrá indult, a hátralévő bő két percben még 9 pont született (18-14).

A második menet elején hamar eltüntette hátrányát a Schio (18-18), amire Kányási egy leindításos találattal válaszolt. A negyed közepén a tíz emberes rotációval játszó Schio, Mestdagh hármasával vette vissza az előnyt, majd amikor Ndour egy leindítás után a palánk alól eredményes volt, a nyolc főt forgató hazaiak időt kértek (22-25). Innen egy ideig, egy-egy pontra felzárkózgatott a DVTK, de aztán a saját palánkjuk alatt remeklő vendégek, centerük, Ndour hármasával elléptek (28-35). Nem találta a palánkhoz vezető utat a piros-fehér gárda, a pontínségen Guirantes enyhített, aki a vele szemben elkövetett fault után a büntetőt elhibázta (30-37).

Garbin tízese

Fordulás után Verona találatára Garbin egy hármassal felelt, de Howard megmutatta, hogy ilyet ő is tud (33-42). Aztán megint a hazaiak ausztrál légiósa következett, két duplája között egy triplát is hintett, és mivel a 25. percben újra nyitottá vált a meccs, az olaszok időt kértek (40-42). A visszatérés után Kányási egyenlített, Green góljával pedig a szárnyaló DVTK visszavette az előnyt (44-42). Nem sokkal később Mabrey hármasa után vendég előnyt mutatott az eredményjelző, amíg Grigalauskyte el nem engedett egy tripladobást (47-47). A távoli dobóversenyből Mestdagh sem maradhatott ki, és részben az ő eredményessége miatt, a játékrész hajrája az olaszoknak sikerült jobban (47-53).

A negyedik negyedben Sottana miután csapata kilencedik trojkáját húzta a gyűrűbe, még egy duplát is ,,megengedett” magának (51-58). A Diósgyőr azonban nem adta fel, a 35. perc végén Kiss A. hármasa, az ötödik ilyen, jó kísérlet volt, ami időkérésre késztette a vendégeket (56-58). A 37. minutában Garbin triplával egyenlített (60-60). Az utolsó előtti percben Ndour pontozódott ki, egy támadó fault után, és mivel még technikait is kapott, Aho N. három büntetőt dobhatott, hiba nélkül tette (65-63). Az őrült izgalmak forró hangulatban teltek, az oroszlánként küzdő DVTK-nak sikerült megőriznie minimális előnyét, és ezzel újabb bravúrt értek el a piros-fehérek, nekik hosszabbítás sem kellett a hazai győzelemhez.

DVTK-Hun-Therm – Baretta Famila Schio (olasz) 65-63 (18-14, 12-23, 17-16, 18-10)

Diósgyőr, 1800 néző. V.: Prpa (szerb), Vujicic (montenegrói), Mikulic (horvát).

DVTK-Hun-Therm: Guirantes (9), AHO N. (9), Bernáth (3/3), GARBIN (17/9), GREEN (8). Csere: KÁNYÁSI (10), Kiss A. (3/3), GRIGALAUSKYTE (6/3). Vezetőedző: Völgyi Péter.

Baretta Famila Schio: Verona (10), Mabrey (6/6), Howard (3/3), Keys (6),NDOUR (13/3). Csere: Bestagno (-), MESTDAGH (11/9), Zahui (4), Crippa (-), SOTTANA (10/6). Vezetőedző: Georgios Dikaioulakos.

Kipontozódott: Ndour (39.).

Völgyi Péter: – Nagyon jó évkezdet volt. Volt törleszteni valónk, hiszen Schióban vitatható körülmények között kaptunk ki. A lányok precízen megcsinálták, amit megbeszéltünk, a csapdázó védekezés ellen. A dobóteljesítmény is jó volt, csapatként jól dolgoztunk, ennek köszönhetjük a győzelmet. Két dolgot emelnék ki: az egyik, hogy minden szabad labdáért úgy harcoltunk, hogy a miénk kell legyen, a másik, a szurkolók támogatása. Mindenkinek minden megmozdulására szükség volt a sikerhez.

Georgios Dikaioulakos: – Nem vagyok elégedett, a meccs második felét nagyon rosszul kezdtük, a csapat az öltözőben maradt, miközben a hazai együttes nagy energiával játszott. Ki kell javítanunk azokat a hibákat, amik a mostani meccsen előjöttek.

Az Euroliga B-csoport 8. fordulójának további eredményei:

CBK Mersin Yenisehir Bld (török) – Perfumerias Avenida (spanyol) 85-80 (20-12, 25-29, 19-21, 21-18), Spar Girona (spanyol) – Basket Landes (francia) 65-54 (18-14, 19-21, 17-13, 11-6), Sopron Basket – Kangoeroes Mechelen (belga) 71-64 (24-8, 16-18, 16-19, 15-19).