Helyi sport

2024.06.06. 20:10

Az utolsó pillanatban sikerült a szépítés, egyenlíteni már nem tudtak

Labdarúgás: válogatott mérkőzés.

A vendégek győzelmével zárult az U18-as válogatott mérkőzés, amelynek a DVTK Stadion volt a helyszíne csütörtökön. A svédek mindkét félidőben egy-egy gólt szereztek, a magyar válogatott pedig a ráadásban Bacsa Benjamin fejesével szépített. A DVTK fiataljai közül Szamosi Ádám és Lajcsik Vencel kezdő volt, Bacsa Benjámin pedig a hajrában kapott játéklehetőséget.

U18-as nemzetközi felkészülési válogatott mérkőzés
Magyarország – Svédország 1–2 (0–1)
DVTK Stadion, 1000 néző. V.: Rúsz (Berényi, Balla).
Magyarország: Yaakobishvili Á. – Stumpf, Umathum,  Kaczvinszki (Bacsa B., 89.) – Selyem (Girsik, 72.), Kern (Galántai, 72.), Szamosi Á. (Hornyák, 62.), Lajcsik V. (Herczeg M., 62.) – Szabó Sz. (Vidnyánszky, 72.), Varga Z. (Bagi Á., 62.), Simon (Bogdán, 72.), Szövetségi edző: Babó Levente.
Svédország: Bringzen – El-Kathemi (Brádenmark, 80.), Gashi (Atlee, 80.), Dos Reis Nikko (Davoudi, 46.) – Jeppson, Sernelius (Lohake, 87.), Jawla (Sjöholm, 62.), Loukili, Pihlström (Beqiri, 80.) – Berndtsson, Samuyiwa (W. Andersseon, 80.). Szövetségi edző: Andreas Pettersson.
Sárga lap: Vidnyánszky, a 87. percben.
Gólszerző: Loukili (0–1) 30., Jawla (0–2) az 56., Bacsa B. (1–2) a 90+2. percben.
A két csapat szombaton 14 órától ismét összecsap egymással a Diósgyőri Stadionban.