NB III: négy nappal a rajt előtt megvan a mezőny, a csoportbeosztás

A Salgótarjáni BTC és a Szombathelyi MÁV Haladás VSE bevételével lett teljes a 64-es mezőny.

Az SBTC (fehérben) végül tagja maradt az NB III mezőnyének, az Észak-keleti csoportnak

Fotó: Bujdos Tibor

A Magyar Labdarúgó-szövetség versenybizottsága közzé tette szerdán a labdarúgó NB III négy csoportjának beosztását. A Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei csapatok az Észak-keleti csoport 16-os mezőnyébe kerültek. A közleményből az is kiderül, hogy a harmadosztály 64 csapatos mezőnyébe két új szereplő került be négy nappal a bajnoki rajt előtt, a Salgótarjáni BTC és a Szombathelyi MÁV Haladás VSE.

A labdarúgó NB III csoportbeosztása

Észak-Keleti csoport: Putnok FC (Észak-keleti 1. helyezett), Bacsó Beton-Cigánd SE (ÉK 2.), Kisvárda MG tartalék (ÉK 3.), Debreceni VSC tartalék (ÉK 4.), Debreceni EAC (ÉK 5.), Termálfürdő FC Tiszaújváros (ÉK 6.), Karcagi SE (ÉK 8.), Eger SE (ÉK 9.), Tiszafüredi VSE (ÉK 10.), Sényő-Carnifex FC (ÉK 11.), FC Hatvan (ÉK 12.), Diósgyőri VTK tartalék F4R (ÉK 13.), Salgótarjáni BTC (ÉK 14.), Mátészalkai MTK (vármegyei bajnok, osztályozó győztes), Füzesabonyi SC-Erőss Út (vármegyei bajnok, osztályozó győztes), Nyíregyháza SFC tartalék (élvonalba jutott csapat jogán).

Dél-Keleti csoport: Erzsébeti SMTK (Dél-keleti 2. helyezett), Hódmezővásárhelyi FC (DK 3.), Szolnoki MÁV FC (DK 5.), Vasas FC tartalék (DK 6.), BKV Előre (DK 7.), Monori SE (DK 8.), FC Dabas (DK 9.), Martfűi LSE (DK 10.), Kecskeméti TE tartalék (DK 11.), Budapest Honvéd tartalék (DK 12.), Pénzügyőr SE (DK 13.) Tiszakécske LC (NB II, 16.), Szegedi VSE (vármegyei bajnok), Tiszaföldvár SE (vérmegyei bajnok, osztályozó győztes), Gyulai Termálfürdő FC (vármegyei bajnok, osztályozó győztes), Csepel SC (vármegyei bajnok, osztályozó győztes).

Észak-Nyugati csoport: Bicskei TC (Észak-nyugati 2. helyezett), VSC 2015 Veszprém (ÉNy 3.), III. kerületi TVE (ÉNy 4.), Gyirmót FC Győr tartalék (ÉNy 5.), Budaörsi SC (ÉNy 6.), Dorogi FC (ÉNy 7.), Puskás AFC tartalék (ÉNy 8.), Komáromi VSE (ÉNy 9.), SC Sopron (ÉNy 10.), ETO Akadémia (ÉNy 11.), Balatonfüredi FC (ÉNy 12.), Kelen SC (ÉNy 13.), Szombathelyi MÁV Haladás VSE (ÉNy 14.), Credobus-Mosonmagyaróvár (NB II, 18.), Újpest FC tartalék (ÉK 7.), Érdi VSE (DNy 9.).

Dél-Nyugati csoport: Iváncsa KSE (Dél-Nyugati 2. helyezett), FC Nagykanizsa (DNy 3.), Kaposvári RFC (DNy 4.), FC Dunaföldvár (DNy 5.), Ferencvárosi TC tartalék (DNy 6.), MTK Budapest tartalék (DNy, 7.), Paksi FC tartalék (DNy 8.), Majosi SE (DNy 10.), Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő (DNy 11.), Szekszárdi UFC (DNy 12.), Pécsi TE-PEAC (DNy 13.), Bonyhád VLC (vármegyei bajnok), MÁV Előre Főnix FC (vármegyei bajnok), Dunaharaszti VSE (vármegyei bajnok, osztályozó vesztes), Pécsi MFC (NB II, 15.), BFC Siófok (NB II, 17.).