3 órája

DVTK – ZTE FC: fejes gól döntött

A DVTK szombaton 15.00-tól a hazai bajnokit játszott. A DVTK ellenfele a Zalaegerszegi TE FC csapata volt az NB I. 8. fordulójában.

A DVTK (pirosban) ma a ZTE FC ellen küzd a bajnoki pontokért

Fotó: MW

A DVTK Zalaegerszegi TE FC mérkőzés végeredménye: 2-1
----
97. perc: Vége a mérkőzésnek.
----
95. perc: Szendreinek egy védőn megpattanó lövése miatt lett szöglet.
----
92. perc: Spoljaric lövésébe léptek bele a védők.
----
90. perc: Hét perc hosszabbítás következik.
----
89. perc: Folytatódik a meccs.
----
88. perc: Két hazai játékos ütközött, ápolás miatt áll a játék.
----
87. perc: Acolatse beadása után Rahrsalláról pattant az alapvonalon túlra a labda.
----
85. perc: Szendrei lövése pattant szögletre egy védőről. A VAR vizsgálat kezezést nyomoz. Nincs 11-es.
----
84. perc: Rakonjac helyett Kampetsis folytatja.
----
82. perc: Ipalibo helyett Nyíri állt be.
----
80. perc: Croizet lőtt a bal kapufa mellé.
----
80. perc: Tudja folytatni a játékot a védő, nem kell cserélni.
----
79. perc: Szatmári sérülése miatt áll a játék, lehet, hogy cserélni kell a védőt.
----
73. perc: Megvan a hivatalos nézőszám is, ami 4107 fő.
----
72. perc: Csere a vendégeknél, Dénes Cs. helyett Croizet, Kiss B. helyett Spoljaric állt be.
----
68. perc:  Pozeg Vancas jobboldali szögletét Szatmári fejelte 5 méterről a kapu bal alsó sarkába, 2-1.
----
65. perc: Vallejo helyett Pozeg Vancas állt be.
----
63. perc: Acolatse lövése pattant szögletre egy zalai védőről.
----
59. perc: Dénes Cs. beadása után Mim fejelt a kapu fölé.
----
57. perc: Hármas csere a hazaiaknál, Jurek helyett Acolatse, Feuillassier helyett Klimovich, Gera helyett Rahrsalla állt be.
----
55. perc: Dénes Cs. ívelt a kapu elé jobbról, az érkező Mim pedig 14 méterről a bal alsó sarokba fejelt, 1-1.
----
54. perc: Szendrei bombázott a kapu fölé.
----
52. perc: Ipalibo lőtt középről a léc fölé.
----
50. perc: Fucek lábáról pattant a labda a diósgyőri kapuba, Dénes Cs. beadása után, de a cserecsatár lesen állt, így a játékvezető nem ítélt gólt.
----
50. perc: Szendrei közli fejesét fogta meg Sentic.
----
49. perc: Jurek előre lőtt labdáját Gundel-Takács vágta ki Rakonjac elől.
----
46. perc: Két csere volt a szünetben a vendégeknél, Sajbán helyett Fucak, Csóka helyett Medgyes folytatja.
----
16.01: Megkezdődött a második játékrész.
----
45+1. perc: Vége az első félidőnek.
----
45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.
----
43. perc: Ipalibo lökete zúgott ki a jobb kapufa mellett.
----
42. perc: Dénes Cs. bombája kerülte el centikkel a bal felső sarkot.
----
40. perc: Szendrei jobbról érkező passza után Sajbán lőtt 5 méterről, ziccerben, a léc fölé.
----
39. perc: Szatmári jobbról érkező beadásáról maradt le centikkel Feuillassier.
----
38. perc: Ipalibo lőtt a bal felső sarok mellé.
----
35. perc:  Feuillassier lövése pattant ki a vendégek kapusáról.
----
27. perc: Feuillassier lövésébe lépett bele egy zalai védő.
----
26. perc: Evangelou remek indítása után Dénes Cs. került ziccerbe, a hazai 16-oson belül, ám csatár 12 méterről a kifutó kapusba lőtt.
----
16. perc: A felfutó Mim lövése pattant szögletre egy hazai védőről.
----
14. perc: Ipalibo passza után Dénes Cs. lőtt 14 méterről, a jobb alsó sarok mellé.
----
10. perc: Sanicanin balról érkező beadását Rakonjac fejelte 6 méterről, középről, a kapu jobb oldalába, 1-0.
----
8. perc: Rakonjac lövése vágódott egy zalai védőről szögletre.
----
6. perc: Szatmári jobboldali felfutása után a középre adott labdáját Gundel-Takács fogta meg.
----
4. perc: Feuillassier közeli próbálkozása után pattant szögletre a labda.
----
3. perc: Jurek elfutása, és jobboldali beadása után akadt gond a zalai kapu előtt, ám a vendégek végül tisztáztak.
----
15.00: Megkezdődött a mérkőzés.
----
A ZTE FC-nél csak egy változás volt az egy hete a Kecskeméti TE csapatát Egerszegen 2-1-re legyőző együttes kezdőjéhez képest: Fucak maradt ki, lett kispados, Ipalibo pedig kezdő.
----
A hazai csapat kezdője két helyen változott az egy héttel ezelőtti, az Újpest FC vendégeként elért 0-0-s meccshez képest, a sárga lapos eltiltását töltő Edmwonyit nem nevezhették erre az összecsapásra, míg Klimovich a kispadra került helyettük Rakonjac és Feuillassier játszott.
----
A két csapat az előző évadban lejátszott három bajnoki meccséből egyet nyert meg a DVTK, 2023. augusztus 18-án, idegenben, 3-1-re. Tavaly december 3-án, Diósgyőrben 3-0-val vágtak vissza az egerszegiek, legutóbb pedig, az idén március 30-án, a zalaiak otthonában 5-1-es vereséget szenvedett a DVTK.
----
Ez lesz a két csapat 54. NB I-es meccse egymás ellen. Eddig 19 ZTE FC győzelem született, 18 DVTK siker mellett 16-szor végeztek döntetlenre a csapatok.
----
A két csapat labdarúgó NB I. 8. fordulójában mérkőzik meg egymással.
----
Diósgyőri VTK – Zalaegerszegi TE FC 2-1 (1-0)
Diósgyőr, 4107 néző. V.: Antal P. (Tóth II. V., Horváth Z.).
Diósgyőri VTK: Sentic – Szatmári, Lund, Chorbadzhyski, Sanicanin – Holdampf, Vallejo – Jurek, Feuillassier, Gera – Rakonjac. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Zalaegerszegi TE FC: Gundel-Takács – Szendrei, Evangelou, Várkonyi, Csóka, Mim – Kiss B., Sankovic, Ipalibo, Sajbán – Dénes Cs. Vezetőedző: Márton Gábor.
Csere: Sajbán helyett Fucak a 46., Csóka helyett Medgyes a 46.,  Jurek helyett Acolatse az 57., Feuillassier helyett Klimovich az 57., Gera helyett Rahrsalla az 57., Vallejo helyett Pozeg Vancas a 65.,  Dénes Cs. helyett Croizet a 72., Kiss B. helyett Spoljaric a 72., Ipalibo helyett Nyíri a 82., Rakonjac helyett Kampetsis a 84. percben.
Gólszerző: Rakonjac (1-0) a 10., Mim (1-1) az 55., Szatmári (2-1) a 68. percben.