3 órája

DVTK élő: Nyíregyháza – Diósgyőr

A DVTK labdarúgócsapata a Nyíregyháza SFC vendége a labdarúgó NB I-ben. A DVTK mérkőzése, a keleti rangadó szombaton 19.30-kor kezdődik, amelyről élőben tudósítunk.

----
95. perc: Vége a mérkőzésnek, nyert a DVTK.
----
94. perc: Nagy D. szabadrúgását védte Sentic.
----
93. perc: Bárdos is kiérdemelt egy sárga lapot.
----
91. perc: Rahrsalla is besárgult.
----
90. perc: Öt perc a hosszabbítás.
----
90. perc: Vendég csere, Klimovich helyett Komlósi állt be.
----
88. perc: Hazai csere, Toma helyett Babic a pályán.
----
88. perc: Nagy D. kapott sárgát.
----
86. perc: Navratil kapott sárgát.
----
82. perc: Vallejo kapott sárga lapot.
----
78. perc: A hazaiak is cserélnek, Keita helyett Radosevic, Kovácsréti helyett Beke állt be.
----
77. perc: Csere a vendégeknél, Rakonjac helyett Rahrsalla, Gera helyett Acolatse a pályán.
----
73. perc: Navratil futott el a jobb oldalon, jól adott középre, Gengeliczki bombázott a kapu fölé, 12 méterről.
----
68. perc: Csere van, Szatmári nem tudja folytatni, Bárdos érkezik a helyére.
----
65. perc: Szatmári ápolása miatt áll a játék.
----
64. perc: Navratil jobbról érkező beadását fogta meg a diósgyőri kapus.
----
63. perc: Navratil tört kapura és ütközött Sentic-csel, lövése pedig elkerülte a kaput.
----
62. perc: Klimovich kapott sárga lapot.
----
60. perc: Rakonjac lőtt a bal kapufa mellé.
----
59. perc: Baki helyett Alaxai, Ramos helyett Eppel a pályán.
----
55. perc: Nagy B. jobb alsó sarokra tartó lövését fogta meg Sentic.
----
54. perc: Edomwonyi passza nem találta meg a középen üresen érkező Holdampfot.
----
49. perc: Holdampf esett el a hazai 16-oson belül a játékvezető nem látott szabálytalanságot.
----
46. perc: Edomwonyi passza után Gerához került a labda, aki elsőre egy védőbe lőtt, ám a laszti visszapattant elé, és másodszorra, egy igazítás után, 16 méterről a bal felső sarokba ívelt, 0-2.
----
20.35: Megkezdődött a második játékrész.
----
45+4. perc: Vége az első félidőnek.
----
45+3. perc: Sanicanin kapott sárga lapot.
----
45+2. perc: Holdampf szögletét húzta le Tóth B.
----
45. perc: Három perc hosszabbítás következik.
----
44. perc: Hazai sarokrúgás után Keita 8 méterről a kapu fölé durrantott. Óriási lehetőség volt.
----
43. perc: Nagy D. lövését paskolta szögletre Sentic.
----

Még egy diósgyőri üzenet

----
40. perc: Toma lövésé vágódott ki a jobb oldali kapufáról. Lesállásról, vagyis, ha bement volna sincs gól.
----
38. perc: Holdampf szögletét Tóth B. ütötte az alapvonalon túlra.
----
36. perc: Nagy B. beívelését Baki fejelte a léc fölé.
----
35. perc: Kovácsréti beadása után Ramos fejelt kapura, a labda egy védőről szögletre pattant.
----

Nyíregyházi üzenet a diósgyőrieknek

----
30. perc: Szatmári lövése szállt a kapu fölé.
----

Diósgyőri üzenet a túloldalra

----
21. perc: Kovácsréti szabadrúgása után nem tudtak felszabadítani a vendégek, Ramos bombája vágódott le felső lécről a gólvonal elé. Utána jött a diósgyőri mentés. Centik hiányoztak az egyenlítéshez.
----
14. perc: Gera jobbról lőtte be a labdát a védők mögé, amire Edomwonyi érkezett, az átvétel után pedig 12 méterről a léc alá bombázott, 0-1.
----
9. perc: Edomwonyi lövését ölelte mellre a hazai kapus.
----
6. perc: Klimovich lövését fogta meg Tóth B. – ez bizony nagy helyzet volt, ha a diósgyőri játékos türelmesebb a lövés előtt, akkor...
----
5. perc: Gera kapott sárga lapot.
----
4. perc: Kovácsréti lövését hárította a DVTK kapusa.

----
Tele a stadion, a két szurkolótábor már most is teli erőből nyomja, jönnek a csapatok a kezdésre.
----

DVTK szurkolók a kezdésre várva

A két csapat egymás elleni, a nyíregyházi gárda pályaválasztása mellett lejátszott NB I-es mérkőzései óriási hazai fölényt mutatnak: hatszor nyertek, ötször volt döntetlen, mindössze egy diósgyőri siker született, a legutóbbi találkozón, 2015. május 23-án, amikor 1-2-re végződött a találkozó.
----
A két csapatnak ez lesz a 25. egymás elleni NB I-es bajnokija. A 24 mérkőzésből nyolcat a szabolcsiak nyertek meg, a Diósgyőr hét alkalommal győzött, kilencszer pedig döntetlenre végeztek a felek.
----
A 8150 fős nyíregyházi stadionban minden szabad hely elkelt, a két szurkolótábor között üres maradt puffer zóna miatt 7800 néző előtt kezdhetnek a csapatok.
----
Nyíregyháza SFC – Diósgyőri VTK 0-2 (0-1)
Nyíregyháza, 8100 néző. V.: Bogár (Becséri, Rózsa D.)
Nyíregyháza SFC: Tóth B. – Baki, Gengeliczki, Keresztes – Navratil, Toma, Keita, Nagy B. – Kovácsréti, Nagy D. – Ramos. Vezetőedző: Tímár Krisztián.
Diósgyőri VTK: Sentic – Szatmári, Lund,  Chorbadzhyski, Sanicanin – Holdampf, Vallejo – Gera, Klimovich, Rakonjac – Edomwonyi. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Csere: Baki helyett Alaxai az 59., Ramos helyett Eppel az 59., Szatmári helyett Bárdos a 68., Rakonjac helyett Rahrsalla a 77., Gera helyett Acolatse a 77., Keita helyett Radosevic a 78., Kovácsréti helyett Beke a 78., Toma helyett Babic a 88., Klimovich helyett Komlósi a 90. percben.
Sárga lap: Gera az 5., Sanicanin a 45+3., Klimovich a 62., Vellejo a 82.. Navratil a 86., Nagy D. a 88., Rahrsalla a 91., Bárdos a 93. percben.
Gólszerző: Edomwonyi (0-1) a 14., Gera (0-2) a 46. percben.