2024.08.17. 16:31

DVSC – DVTK: amire kevesen számítottak

A DVTK a labdarúgó NB I 4. fordulójában a DVSC vendége volt. A DVTK meccse Debrecenben, szombaton 17 órakor kezdődött.

A labdarúgó NB I 4. fordulójában: Debreceni VSC – Diósgyőri VTK

Fotó: Török Attila

A Debreceni VSC – Diósgyőri VTK mérkőzés végeredménye: 0-1.
----
99. perc: Vége a mérkőzésnek. A DVTK közel 16 év után nyert ismét a Debrecen vendégeként.
----
99. perc: Hazai jobboldali szabadrúgást végzett el Vajda B., akinek a beadása után tisztáztak a vendégek.
----
98. perc: A reklamáló hazai edző, Blagojevic kapott sárga lapot.
----
97. perc: Rakonjac elől mentettek a hazaiak.
----
94. perc: Sentic kapott sárga lapot, időhúzásért.
----
93. perc: Szűcs T. bombázott a léc fölé.
----
91. perc: Acolatse beadása után Rakonjac lőtt a kapu mellé.
----
90. perc: Nyolc perc hosszabbítás következik.
----
90. perc: Domingues helyett Vajda B., Szatmári helyett Acolatse állt be.
----
89. perc: Klimovich lőtt a kapu fölé.
----
88. perc: Sanicanin lövése után pattant szögletre a labda.
----
86. perc: Dreskovic megpattanó lövését fogta meg Sentic.
----
84. perc: Hazai csere, Dzsudzsák helyett Shaghoyan áll be.
----
81. perc: Varga Z. szabadrúgása után Rakonjac közeli fejesét fogta meg Megyeri.
----
81. perc: Újra egymást élteti a két a szurkolótábor.
----
79. perc: Szűcs T. bombázott a kapu fölé.
----
77. perc: Gera lövése után pattant szögletre a labda.
----
75. perc: Varga Z. baloldali szögletét vágták ki a hazaiak.
----
74. perc: Lagator kapott sárgát.
----
73. perc: Folytatódik a meccs.
----
71. perc: Ivószünet.
----
69. perc: Újabb cserék, Feuillassier helyett Varga Z., Pozeg Vancas helyett Rahrsalla a pályán.
----
67. perc: Csere, Szuhodovszki helyett Szécsi állt be.
----
62. perc: Lund is besárgult.
----
61. perc: Dzsudzsák szabadrúgása vágódott le a vendég sorfalról.
----
60. perc: Chorbadzhiyski  kapott sárga lapot.
----
59. perc: Csere a vendégeknél Edomwonyi helyett Rakonjac a pályán.
----
58. perc: Stojkovic megpattanó lövését ütötte ki Sentic.
----
55. perc: Silue emelte jobbról a felső lécre a labdát.
----
54. perc: Edomwonyi passza után Gera vágta a labdát a felső lécre, 6 méterről.
----
53. perc: Siluét sodorta el Lund, de nincs lap.
----
51. perc: Edomwonyi kapott sárga lapot a mezőnyben elkövetett szabálytalanságért.
----
50. perc: Stojkovic esett el a 16-oson belül, a hazai nézők 11-est reklamálták. Itt van VAR vizsgálat. Ami nem hozott büntetőt.
----
48. perc: Egy hazai akció során, Szuhodovszki jobbról érkező labdáját Silue nem tudta a kapuba kotorni.
----
47. perc: Megvan a hivatalos nézőszám is, ami 7077 fő. Ebből kb. 400 fő a vendégszektorban van.
----
46. perc: Egy csere volt a szünetben Kocsis D. helyett Braga állt be.
----
18.07: Folytatódik a meccs a második félidővel.
----

DVSC - DVTK
Forrás: MW

45+6. perc: Vége az első félidőnek.
----
45+5. perc: Edomwonyit sodorta el a 16-son belül egy hazai védő, a játékvezető nem adott 11-est, meg se nézték VAR-ilag. Pedig Dreskovic kézzel rántotta le a csatárt, amiért büntető jár.
----
45+2. perc: Pellumbi ütötte el Feuillassiert, ismét sárgát érően, ami után a piros is előkerült. Tíz főre fogyatkozott a DVSC.
----
45. perc: Öt perc hosszabbítás következezik.
----
45. perc: Vendég oldalbedobás után Gera fejelt a léc fölé.
----
43. perc: Pellumbi kapott kapott sárga lapot, a Feuillassier ellen elkövetett szabálytalanságért.
----
40. perc: A két szurkolótábor ezúttal a nyíregyháziakat szapulja.
----
38. perc: Kocsis D. lőtt jobbról a bal alsó sarok mellé.
----
36. perc: Szuhodovszki lőtt 22 méterről a kapu fölé.
----
33. perc: Dzsudzsák lövése vágódott le a DVTK védőfaláról.
----
30. perc: Pozeg Vancas szabadrúgásból ívelt a kapu elé, a bal oldalon érkező Chorbadzhyiski pedig 5 méterről a jobb felső sarokba bombázott, 0-1.
----
30. perc: Folytatódik a játék.
----
29. perc: A játékvezető ivószünetet rendelt el.
----
28. perc: Szuhodovszki is besárgult, ő szintén Gerát vágta fel.
----
25. perc: A két csapat szurkolótábora egymást élteti.
----
24. perc: Silue kapott sárga lapot, mert rátartott Gera lábára.
----
22. perc: Folytatódik a játék, amelyben Edomwonyi is részt vesz.
----
21. perc: A játékosok alkalmi ivószünetre használják a lehetőségét.
----
20. perc: Egy ütközés után Edomwonyi zuhant a földre, őt ápolják.
----
15. perc: A hazaiak futballoznak mezőnyfölényben.
----
10. perc: A meccs első kapura lövésénél Edomwonyi löketét fogta meg Megyeri.
----
7. perc: Domingues jobb oldali szöglete után szabadított fel a diósgyőri védelem.
----
6. perc: Edomwonyi elől vágta ki szögletre a labdát Lagator.
----
5. perc: A füstből jut mindenkinek a stadionban, csak nehezen tisztul a levegő a létesítményben.
----
4. perc: Pozeg Vancas próbálkozott lövéssel a bal oldalon, de labda útjába bele lépett egy hazai védő.
----
1. perc: A DVTK szurkolók piros és fehér füstgránátokat gyújtottak be a lelátón. Ugyanezt tették a hazai fanatikusok is.
----
17.01: Elkezdődött a mérkőzés.
----
16.55: Jönnek a csapatok a kezdésre.
----
A lehető legerősebb kezdőt küldte a pályára a DVTK szakvezetője, aki ezúttal U20-as játékost sem állított a csapatba, az FTC kölcsönjátékosa, Varga Z. csak a kispadra került, a helyére, jobb oldali középpályásnak Gerát léptette elő Vladimir Radenkovic, míg Gera eddigi helyén, jobboldali védőként Szatmári készülődhetett a volt csapata elleni bajnokira.
----
Ez a mostani lesz a két csapat 33. egymás elleni mérkőzése az élvonalban, a hajdúsági gárda pályaválasztása mellett. Az eddigi 32 bajnokin 27-szer nyert a Debrecen, 4 alkalommal volt döntetlen, a Diósgyőr csupán 1-szer győzött (2008. november 8-án, 2-1-re).
----
A két mérkőző fél eddig 61 NB I-es bajnokit vívott egymás ellen. Ebből 39-et a debreceniek nyertek, 11 alkalommal volt döntetlen, és 11-szer győzött a Diósgyőr.
----
Debreceni VSC – Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)
Debrecen, 7077 néző. V.: Erdős (Theodoros, Vígh-Tarsonyi).
Debreceni VSC: Megyeri – Stojkovic, Dreskovic, Lagator, Pellumbi – Szuhodovszki – Kocsis D., Szűcs T., Dzsudzsák, Domingues – Silue. Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.
Diósgyőri VTK: Sentic – Szatmári, Lund, Chorbadzhiyski, Sanicanin – Klimovich, Holdampf – Gera, Feuillassier, Pozeg Vancas – Edomwonyi. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Csere: Kocsis D. helyett Braga a 46.. Edomwonyi helyett Rakonjac az 59., Szuhodovszki helyett Szécsi a 67., Feuillassier helyett Varga Z. a 69., Pozeg Vancas helyett Rahrsalla a 69., Dzsudzsák helyett Shaghoyan a 84., Domingues helyett Vajda B. a 90., Szatmári helyett Acolatse a 90. percben.
Sárga lap: Silue a 24., Szuhodovszki a 28., Pellumbi a 43., Edomwonyi az 51., Chorbadzhiyski a 60., Lund a 62., Lagator a 74., Sentic a 94., Blagojevic (kispadon) a 98., Dzsudzsák (kispadon) a 99. percben.
Kiállítva: Pellumbi a 45+2. percben.
Gólszerző: Chorbadzhiyski (0-1) a 30. percben.