A DVTK a labdarúgó NB I 3. fordulójában az FTC csapatát fogadta. A DVTK stadionban szombaton 16.00-tól csapott össze a két együttes.

A DVTK csapata az FTC ellen meccsel

Fotó: NSO/Kovács Péter

A DVTK – FTC mérkőzés végeredménye: 0-2
----
97. perc: Vége a mérkőzésnek.
----
95. perc: Lund kapott sárga lapot.
----
94. perc: Vendég csere, Bassey helyett Kehinde jött be.
----
93. perc: Sanicanin hátba lőtte a 16-oson belül Holdampfot, akiről Ben Romdhan elé pattant a labda, a vendégek játékosa pedig 7 méterről a léc alá bombázott, 0-2.
----
92. perc: Ben Romdhan indításáról maradt le néhány centivel Zachariassen.
----
90. perc: Hét perc hosszabbítás következik.
----
88. perc: Csere az FTC-nél, Traore helyett Pappoe állt be.
----
87. perc: Gyors vendég akció végén Traore kétszer is a védőkbe lőtte a labdát.
----
84. perc: Gera kapott sárga lapot, mert leterítette C. Ramirezt.
----
81. perc: Bényei helyett Fekete V. állt be.
----
80. perc: Bényei jelzi, hogy cserét kér, mert megsérült. Ápolni is kell a nemrég beállt játékost.
----
79. perc: Újabb hazai csere, Klimovich helyett Jurek folytatja.
----
78. perc: Abu Fani bombázott a bal kapufa mellé.
----
77. perc: Edomwonyit kell ápolni a pályán.
----
74. perc: Vendég sarokrúgással folytatódik a játék. A labda útjára indulása után nem sokkal Bassey fejelt a léc fölé.
----
73. perc: Ivószünet miatt szakadt meg játék.
----
72. perc: Bassey lőtt közelről a kapu mellé, a labda egy védőről pattant szögletre.
----
69. perc: Megvan a hivatalos nézőszám is, ami 8051 fő.
----
64. perc: Edomwonyi kapott sárga lapot.
----
60. perc: Cserék a DVTK-nál is, Feuillassier helyett Rahrsalla, Rakonjac helyett Kampetsis, Varga Z. helyett Bényei a pályán.
----
59. perc: Civic helyett C. Ramirez, Borges helyett Zachariassen, Maiga helyett Rommens állt be.
----
58. perc: Abu Fani szöglete után Cissé fejelt a felső lécre.
----
57. perc: Ben Romdhan löketét hárította Sentic.
----
55. perc: Borges jobb alsó sarokra tartó lövését védte bravúrral Sentic.
----
51. perc: Feuillassier remek ívelése után Gera találta el közelről a bal kapufát. Ez volt az első hazai helyzet a meccsen.
----
50. perc: Traore passza után Maiga bombázott a kapu fölé.
----
17.03: Megkezdődött a második játékrész.

----
45+2. perc: Vége az első félidőnek.
----
45+1. perc: Ben Romdhan közeli löketét védte bravúrral Sentic.
----
45. perc: Két perc hosszabbítás következik.
----
44. perc: Traore lövése után pattant szögletre a labda.
----
43. perc: Bassey löketét fogta meg Sentic.
----
42. perc: Szatmári kapott sárgát, mert felrúgta Borgest.
----
38. perc: Ugyanaz, mint eddig, a DVTK pedig csak elvétve jut el a vendégek 16-osáig.
----
33. perc: Támad az FTC, de helyzet nélkül.
----
28. perc: Folytatódik a találkozó.
----
26. perc: Ivószünet miatt szakadt meg a mérkőzés.
----
21. perc: Ben Romdhan a jobb alsó sarokba bombázta a büntetőt, 0-1.
----
19. perc: 11-eshez jutott az FTC, azok után, hogy Szatmári eladta a labdát, a kontrából meginduló vendégcsapatnak a 16-oson belülre futó játékosát, Borgest, Sanicanin megrúgta. A hazai védő sárga lapot kapott a tettéért.
----
15. perc: Abu Fani lövése kerülte el a bal felső sarkot, mert egy hazai játékos beleért a labdába.
----
13. perc: Borges lőtt középről, 22 méterről, jócskán a bal kapufa mellé.
----
9. perc: Vendég szöglet után Bassey fejesét mentették a gólvonalon a diósgyőriek.
----
5. perc: Abu Fani lőtt a kapu mellé.
----
16.00: Elkezdődött a mérkőzés.
----
7-800 ezer piros-fehér drukker énekli a DVTK indulót, 4 perccel a kezdés előtt.
----
A hangulat a lelátón már most is remek, pedig még el sem kezdődött a mérkőzés. A két tábor erős hangpróbát tartott, és nem meglepő módon, egymást is megtalálták rigmusaikkal.
----
Új játékos tűnt fel a DVTK-nál: a meccs jegyzőkönyvében szerepelt Nikola Gluscevic neve is. Ő az, aki Marko Rakonjac menedzserének a fia, 23 éves montenegrói támadó, aki hazájának másodosztályú együttesében, az NK Dekaniban futballozott az előző évadban. Érdekesség, hogy az ő szerződtetését a többi új labdarúgótól eltérően nem jelentette be a diósgyőri klub.
----
A DVTK pályaválasztása mellett eddig 50 NB I-es meccset játszottak a felek, 16-szor nyertek a piros-fehérek, 9-szer volt döntetlen, 25-ször győzött a Ferencváros.
----
Ez lesz a két csapatnak a 108. mérkőzése az élvonalban. Eddig 69 FTC győzelem született, 17 döntetlen mellett a DVTK 21 alkalommal tudott nyerni.
----
Diósgyőri VTK – Ferencvárosi TC 0-2  (0-1)
Diósgyőr, 8051 néző. V.: Kárpály (Szert, Horváth R.).
Diósgyőri VTK: Sentic – Gera, Lund, Szatmári, Sanicanin – Varga Z., Klimovich, Holdampf, Feuillassier – Rakonjac, Edomwonyi. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Ferencvárosi TC: Dibusz – Makreckis, Cissé, Gustavo, Civic – Maiga, Abu Fani –  Traore, Borges, Ben Romdhan – Bassey. Vezetőedző: Pascal Jansen.
Csere: Civic helyett C. Ramirez az 59., Borges helyett Zachariassen az 59., Maiga helyett Rommens az 59., Feuillassier helyett Rahrsalla a 60., Rakonjac helyett Kampetsis a 60., Varga Z. helyett Bényei a 60., Klimovich helyett Jurek a 79., Bényei helyett Fekete V. a 81., Treore helyett Pappoe a 88. percben.
Sárga lap: Sanicanin a 19., Szatmári a 42., Edomwonyi a 64., Gera a 84., Lund a 94. percben.
Gólszerző: Ben Romdhan (0-1, 11-esből) a 21., Ben Romdhan (0-2) a 93. percben.