Olimpia 2024

2024.07.31. 13:05

Lehmann Csongor kiválóan versenyzett az olimpián

A tiszaújvárosi kiválóság a 11. helyen végzett a férfi triatlonosok olimpiai küzdelmében, Bicsák Bence pedig a 16. lett.

Lehmann Csongor óriási hajrával olimpiai 11. a triatlonosoknál.

A Szajna vízminősége miatt keddről szerdára halasztott futamon a két magyar a 1,5 kilométeres úszás után a középmezőnyben jött ki a vízből. A 40 kilométeres kerékpározás során összeért a mezőny bő első fele, benne a két magyarral. A 10 kilométeres futás elején Lehmann Csongor második volt, de visszacsúszott, Bicsák Bence pedig a nagy csoport végéről előrébb lépett. Lehmann az úszás során sárga lapot kapott pályatévesztés miatt, ezért ki kellett állnia 15 másodpercre, ezt a futás során tette meg.

Győzött nagy hajrával a három éve ezüstérmes brit Alex Yee, másodikként ért célba a Tokióban bronzérmes új-zélandi Hayden Wilde, a harmadik helyen pedig a francia Léo Bergére végzett.