2024.08.03. 15:44

Fehérvár FC – DVTK: az első és utolsó percben is gól

Fehérvár FC – DVTK mérkőzést rendeztek a labdarúgó NB I 2. fordulójában. A Fehérvár FC – Diósgyőri VTK bajnoki szombaton 16 órakor kezdődött.

Fehérvár FC – DVTK mérkőzés a labdarúgó NB I 2. fordulójában

Fotó: Szabó Miklós

A Fehérvár FC – DVTK mérkőzés végeredménye: 3-1.
----
94. perc: Vége a mérkőzésnek.
----
94. perc: Egy hazai akció végén Katona volt harcos, labdát szerzett, betört a 16-oson belülre, és végül a kapu jobb oldalába lőtt, 3-1.
----
93. perc: Hazai csere, Christensen helyett Simut állt be.
----
92. perc: Holdampf kapu elé ívelt labdája után, Gera fejesét követően, egy hazai védőről pattant szögeltre a labda.
----
90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.
----
87. perc: Varga Z. kapott sárga lapot.
----
81. perc: Csongvai szabadrúgása szállt el a kapu fölött.
----
79. perc: Christensen passza után Spandler 14 méterről lőtt laposan a bal alsó sarok mellé.
----
77. perc: Gera fejelt a jobb kapufa mellé.
----
75. perc: Christensen tette ki középről a labdát jobbra, a frissen beállt Babos átvette a passzt, majd 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 2-1.
----
72. perc: Kettős csere a DVTK-nál, Klimovich helyett Bényei, Feuillassier helyett Ferencsik B. állt be.
----
71. perc: Pető M. helyett Babos folytatja.
----
68. perc: Larsen fejéről pattant a DVTK kapuja felé a labda, amit Odyntsov fogott meg.
----
67. perc: Pozeg Vancas lőtt balról, 10 méterről, Tóth B. ismét védett.
----
65. perc: Gera jobbról érkező labdáját csak kiütni tudta Tóth B., éppen Holdampf elé, aki az ötösről nem tudott a kapuba találni, Tóth B. másodszor is hárított.
----
61. perc: Vendég szöglet után Gera fejelt a jobb felső sarok mellé.
----
60. perc: Kettős csere a vendégeknél, Huszár helyett Pozeg Vancas, Rakonjac helyett Edomwonyi állt be.
----
59. perc: Varga Z. megpattanó lövése kerülte a hazai kapu jobb oldalát.
----
58. perc: Bedi lövését fogta meg Odyntsov.
----
57. perc: Csere a hazaiaknál, Kovács M. helyett Katona állt be.
----
49. perc: Melnyik jobbról érkező beadását Lund fejelte ki szögletre.
----
17.02: Megkezdődött a második játékrész.
----
45+2. perc: Vége az első félidőnek.
----
45+2. perc: Klimovichnak a kapu jobb oldalára tartó lövését védte Tóth B.
----
45. perc: Két perc hosszabbítás következik.
----
39. perc: Feuillassier kapu elé lőtt labdáját vágták ki a hazaiak.
----
34. perc: ,,Veled vagyunk Luca" feliratú drapériát emeltek a magas a fehérvári drukkerek, ,,Ria-Ria-Hungária" kiáltással, amit megtapsolt a diósgyőri tábor, és a ,,hajrá  Luca" kórussal válaszolt. A két, egymás gyűlölő tábort azt hozta össze, hogy az olimpiai tornán az ökölvívó Hámori Lucának szorítanak egy érdekes, különleges ellenféllel szemben.
----
30. perc: Pető M. jobb oldali szöglete után tisztázott a vendég védelem.
----
24. perc: Pető M. lőtt 22 méterről a kapu fölé.
----
20. perc: A jobb oldalról Klimovich tette középre a labdát, remekül, az érkező Feuillassier pedig 5 méterről a kapu közepébe passzolt, 1-1.
----
11. perc: Gradisar kapott sárga lapot.
----
10. perc: Varga Z. jobboldali szabadrúgását ütötte ki a bal felső sarok elől Tóth B.
----
7. perc: Pető M. lövésébe Lund vetődött bele, akiről szögletre pattant a labda.
----
6 perc: Csere a DVTK-nál, a megsérült Vallejo helyett Holdampf állt be.
----
5. perc: A hazai ultrák a diósgyőri drukkereket ,,dicsérik". A vendég tábor sem hagyta válasz nélkül a fehérváriak rigmusát.
----
1. perc: Jobb oldali szögletrúgás után Serafimovhoz került a labda, aki az ötösről a kapu bal oldalába fejelt, 1-0.
----
16.00: Megkezdődött a mérkőzés.
----
A két fél legutóbb 2024. május 18-án csapott össze, a fehérvári meccs gól nélküli döntetlennel zárult, és emiatt a Fejér vármegyeiek elbukták a bajnoki bronzérmet.
----
Eddig 40 NB I-es meccset játszottak a Fejér vármegyei csapat pályaválasztása mellett, ebből 25-ször nyertek a piros-kékek, 7 döntetlen született, 8 alkalommal örülhetett a DVTK.
-----
A két csapatnak ez lesz az egymás elleni 80. élvonalbeli meccse. Eddig 43 fehérvári siker született, 11-szer volt döntetlen, 25 alkalommal győzött a Diósgyőr.
----
Fehérvár FC – Diósgyőri VTK 3-1 (1-1)
Székesfehérvár, 3063 néző. V.: Pintér (Kóbor, Aradi).
Fehérvár FC: Tóth B. – Melnyik, Serafimov, Larsen, Spandler – Csongvai – Kovács M., Christensen, Bedi, Pető M. – Gradisar. Vezetőedző: Pető Tamás.
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Gera, Lund, Chorbadzhiyski, Sanicanin – Klimovich, Vallejo – Varga Z., Feuillassier, Huszár – Rakonjac. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Csere: Vallejo helyett Holdampf a 6., Kovács M. helyett Katona az 57., Rakonjac helyett Edomwonyi a 60., Huszár helyett Pozeg Vancas a 60., Pető M. helyett Babos a 71., Klimovich helyett Bényei a 72., Feuillassier helyett Ferencsik B. a 72., Chirstensen helyett Simut a 93. percben.
Sárga lap: Gradisar a 11., Varga Z. a 87. percben.
Gólszerző: Serafimov (1-0) az 1., Feuillassier (1-1) a 20., Babos (2-1) a 75., Katona (3-1) a 94. percben.