Labdarúgás

2024.08.31. 19:30

DVTK – ETO FC Győr: volt minden, de valami hiányzott (képekkel)

A DVTK labdarúgócsapata szombaton 20.00-tól az NB I 6. fordulójában lépett pályára. A DVTK ellenfele az ETO FC Győr együttese volt.

A DVTK a 6. fordulóban negyedszer játszik hazai közönség előtt

Fotó: NSO/Kovács Péter

A DVTK – ETO FC Győr mérkőzés végeredménye: 0-0
----
A meccset követően lökdösődés kezdődött a pályán, ami után a  játékvezető Acolatsének mutatta fel a piros lapot, valamint Petrás kapusnak, aztán pedig Tuska Jánosnak, a DVTK kapusedzőjének.
----
95. perc: Vége a mérkőzésnek.
----
94. perc: Fekete V. középre lőtt labdájára nem volt érkező.
----
93. perc: Jurek jobboldali szöglete után Szatmári csúsztatott fejjel a jobb kapufa mellé.
----
90. perc: Öt perc hosszabbítás következik. Elvileg 21.53-kor ér majd véget a meccs.
----
87. perc: Gavric kapott sárga lapot időhúzásért.
----
86. perc: Újabb vendég csere, Gavric helyett Krivokapic jött be.
----
85. perc: Jurek baloldali sarokrúgása után Fekete V. fejelt a kapu fölé.
----
84. perc: Acolatse szép szólója végén a lövése egy védőről szögletre pattant.
----
82. perc: Acolatse kapott sárgát, mert felvágta Sahlit.
----
81. perc: Győri csere, Vianna helyett Stefulj állt be. Folytatódik a mérkőzés.
----
79. perc: Albion sérülése miatt szakította meg a meccset a játékvezető.
----
77. perc: Gera lőtt 10 méterről a léc fölé.
----
75. perc: Csere a hazaiaknál, Vallejo helyett Holdampf, Rahrsalla helyett Fekete V. állt be.
----
72. perc: Csere a Győrnél, Anton helyett Skvarka a pályán.
----
70. perc: Jurek baloldali szögletét követően Edomwonyi közeli fejesét védte bravúrral a győri kapus.
----
65. perc: Diarra lőtt balról a jobb kapufa mellé.
----
61. perc: Kettős hazai csere, Feuillassier helyett Klimovich állt be, Pozeg Vancas helyett pedig Jurek.
----
59. perc: Szatmári fejese pattant ki a felső lécről.
----
58. perc: Edomwonyi kapott sárgát, VAR vizsgálat után, mert Boldorral szemben szabálytalankodott. Lehet, hogy a piros lap sem lett volna túlzás.
----
53. perc: Sahli beadásáról maradt le néhány centivel a kapu torkában Diarra.
----
52. perc: Megvan a hivatalosa nézőszáma, ami 5503 fő. Ez a nézettség is a tavalyi átlag alatt van, ami 6431 fő volt.
----
51. perc: Edomwonyi vette át a labdát a vendég 16-oson belül, majd két védő között elesett, de nem látott szabálytalanságot a játékvezető. A VAR vizsgálat sem.
----
50. perc: Sahli lövése pattant szögletre Lundról.
----
48. perc: Feuillassier baloldali szabadrúgása szállt a kapu fölé.
----
47. perc: Sahli jobbról érkezdő beadását fogta meg Sentic.
----
46. perc: A DVTK-nál egy csere volt a szünetben, Varga Z. helyett Acolatse állt be.
----
21.03: Megkezdődött a második játékrész.
----
45+1. perc: Vége az első félidőnek.
----
45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.
----
44. perc: Feuillassier ívelése után Boldor esett össze Edomwonyi mellett, majd utóbbi 10 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt. A VAR vizsgálat kiderítette, hogy a hazai játékos szabálytalan volt, nincs gól.
----
43. perc: Gavric balról érkező beadása után tisztáztak a hazaiak.
----
38. perc: Vianna balról érkező beadását Sahli kis híján a kapuba kotorta.
----
34. perc: Varga Z. jobbról érkező beadását Rahrsalla sarokkal próbálta a kapu felé továbbítani, de nem járt sikerrel.
----
31. perc: Bitri lőtt a kapu mellé.
----
30. perc: Boldor durrantott a kapu fölé.
----
29. perc: Sahli ápolása miatt áll a játék, ami alatt illegális ivószünetet kezdtek a játékosok.
----
28. perc: Anton lövése vágódott szögletre egy hazai védőről.
----
26. perc: Pozeg Vancas közeli lövését védte bravúrral Petrás. Ez is nagy gólhelyzet volt.
----
24. perc: Újabb vendég kontra végén Diarra bombázott a bal felső sarok mellé. Ez is nagy helyzet volt.
----
22. perc: Gera jobbról érkező beadását Edomwonyi vágta közelről a bal kapufa mellé. Ez már ziccer volt, nehezebb volt kihagyni, mint a kapuba rúgni.
----
20. perc: Gavric kiugratása után Sahli lőtt balról a léc fölé. A vendég kontra volt az első helyzet a meccsen.
----
18. perc: Gera elől mentettek a kapu előtt a győriek.
----
15. perc: A hazaiak játszanak mezőnyfölényben.
----
10. perc: Hazai baloldali szabadrúgás után nehezen tisztázott a vendég védelem.
----
5. perc: Sanicanin kapott sárga lapot, reklamálásért.
----
20.01: Megkezdődött a mérkőzés.
----
19.57: Jönnek a pályára a csapatok.
----
A DVTK-ból 10 játékos nem volt keretben: Rakonjac, Bárdos és a Győrtől kölcsönvett Huszár vírusos betegség miatt maradt ki, az előző meccsen sérülést szenvedett Chorbadzhiyski és Komlósi még nem jött rendbe, ahogy a korábban maródi lett Bényei sem, illetve a műtött Popadiuc és Drezgic szintén nem. Rajtuk kívül két fiatal, Herbák és Derényi nem fért oda a padra.
----
A két csapat eddig 84 NB I-es meccset játszott egymás ellen, 43-szor nyertek a győriek, 21-szer volt döntetlen, 20 alkalommal győzött a diósgyőri gárda. A DVTK pályaválasztása mellett megrendezett meccsek 43-nál járnak, 16-szor nyertek a piros-fehérek, 14-szer volt döntetlen, 13-szor vitte el a pontokat a zöld-fehér együttes.
----
A Győri ETO FC eddig, egyszer, a Debreceni VSC fogadva 3-0-ra kapott ki, további három alkalommal pedig 2-1-re, ebből kétszer idegenben, a Kecskeméti TE és a Nyíregyháza SFC vendégeként.
----
A DVTK ebben az évadban az 5 bajnokiján 7 pontot szerzett, az ETO FC Győr 4 meccsen egyet sem (a múlt heti, Puskás elleni bajnokijukat decemberre halasztották).
----
A labdarúgó NB I 6. fordulójában immár a negyedik mérkőzését játssza hazai környezetben a DVTK labdarúgócsapata. Az eddig három találkozón minden eredményből elértek egyet a piros-fehérek: július végén a Paksi FC ellen 2-2-vel kezdtek, két hétre rá a Ferencvárosi TC nyert Diósgyőrben 2-0-ra, egy héttel ezelőtt a Kecskeméti TE-t 1-0-ra győzték le.
----
Diósgyőri VTK – ETO FC Győr 0-0
Diósgyőr, 5503 néző. V.: Bogár (Albert I., Belicza).
Diósgyőri VTK: Sentic – Gera, Szatmári, Lund, Sanicanin – Vallejo, Feuillassier – Varga Z., Pozeg Vancas, Rahrsalla – Edomwonyi. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
ETO FC Győr:  Petrás – Albion, Bitri, Szépe, Boldor – Tóth R., Anton – Sahli, Gavric, Vianna – Diarra. Vezetőedző: Borbély Balázs.
Csere: Varga Z. helyett Acolatse a 46., Feuillassier helyett Klimovich a 61., Pozeg Vancas helyett Jurek a 61., Anton helyett Skvarka a 72., Vallejo helyett Holdampf a 75., Rahrsalla helyett Fekete V. a 75., Vianna helyett Stefulj a 81., Gavric helyett Krivokapic a 86. percben.
Sárga lap: Sanicanin az 5., Edomwonyi az 58., Acolatse a 82., Gavric a 87. percben.
Kiállítva: Acolatse a mérkőzés után, Petrás a mérkőzés után, Tuska János (DVTK kapusedző) a mérkőzés után.